.

.

Auniwaig 5/16-Инчен Директно месо тело Крајот Мелница Машина, 4-Flute Крајот Милиони Делчиња,ХСС-АЛ Спирала Битови, Круг месо тело Мелничката Алатка за Сечење за Нерѓосувачк

Auniwaig 5/16-Инчен Директно месо тело Крајот Мелница Машина, 4-Flute Крајот Милиони Делчиња,ХСС-АЛ Спирала

мислење на клиентот:

DEN 177.36
Достапност
Во достапна форма

【Големина】- Директно месо тело Крајот Мелница Машина; Сечење Дијаметар : 5/16-инчен; месо тело со Дијаметар : 5/16 инчен; Број на Флејта : 4. 【Материјал】- Мелење Машина е направен од висок квалитет на ХСС-АЛ, остар и издржливи, со висок виткање на корозија и абразија отпор. 【Предност】- Со доволно flexural сила и отпорност на абење, кои обезбедуваат висока ефикасноста на работата.Остри сечење на работ, мелничката, дупка и плоча на работ, на чиста површина, уредни, не баговите. 【Апликација】- Крај милиони битови се погодни за страна мелничката, на крајот мелничката, заврши обработка, итн.Се применуваат на јаглероден челик, мека легиран челик, умре челик, алатка челик, од леано железо, титаниум, алуминиум, итн. 【Забелешка】- ве Молиме да ја прилагодите брзината, храна и сечење на длабочина според реалните сечење услови.Остри и издржлив, лесен за чип отстранување, натамошно подобрување на обработка ефикасност.Со висок виткање на корозија и абразија отпор, ексклузивно за ВИСОКА ЦВРСТИНА, ВИСОКА БРЗИНА на СЕЧЕЊЕ апликации.Бидете сигурни работа парче и машина се стабилни,користете хидраулични chucks,висок квалитет collet chucks,или намали, одговара chucks.Ве молиме да ја прилагодите брзината, храна и сечење на длабочина според реалните сечење услови.Погоден за CNC обработка на податоци центар, врежан, со голема брзина машини.Се применуваат на јаглероден челик, мека легиран челик, умре челик, алатка челик, од леано железо, титаниум, алуминиум, итн.Остри и издржлив, лесен за чип отстранување, натамошно подобрување на обработка ефикасност.Со висок виткање на корозија и абразија отпор, ексклузивно за ВИСОКА ЦВРСТИНА, ВИСОКА БРЗИНА на СЕЧЕЊЕ апликации.Бидете сигурни работа парче и машина се стабилни,користете хидраулични chucks,висок квалитет collet chucks,или намали, одговара chucks.Ве молиме да ја прилагодите брзината, храна и сечење на длабочина според реалните сечење услови.Погоден за CNC обработка на податоци центар, врежан, со голема брзина машини.Се применуваат на јаглероден челик, мека легиран челик, умре челик, алатка челик, од леано железо, титаниум, алуминиум, итн.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите