.

.

PSBM Јасно Поли Mailers, 14.5x17 Инчен, 2000 Пак, Превозот Плик со Транспарентни Страна & Сива Страна, Одлично за Облека, Т-Маица, Каталог

PSBM Јасно Поли Mailers, 14.5x17 Инчен, 2000 Пак, Превозот Плик со Транспарентни Страна & Сива Страна, Одлично

мислење на клиентот:

DEN 2294.40
Достапност
Во достапна форма

ЈАСНО ПРОЗОРЕЦ - Совршени за покажувате вашиот каталог или стока, кога превозот.ЛЕСЕН - Овие јасни мејлинг кеси 14.5 x 17 се многу лесни, која го задржува превозот на трошоците на минимум.ЈАСНА - Овие јасни прозорец mailers обезбеди вашиот каталог премија изгледа кога ќе пристигне на вашата примачот.САМО ЛЕПИЛО - 14.5x17 инчен пакување карактеристики на само-запечатување кора исклучите лента со кој се овозможува за супер брз затворање, без потреба за лента.ВОДА ДОКАЗ - Овие mailers се задржи вашата содржина безбедни од вода.Се водоотпорни, ќе може да има мир на умот која на вашите производи нема да се навлажни ако се остави на елементи од страна на логистика превозникот.На ковертот прави превозот ДВД, облека, маици, ткаенини, чудни во облик на предмети, шалови, додатоци, итн многу лесно.Јасен Преглед Поли Mailers : Clear view поли mailers се совршена комбинација на маркетинг и превозот.Јасно пред лесно да се прикажува содржината внатре, идеален за превозот, брошури и каталози.Изградени со 2,5 мили дебелина, овие обезбедуваат одлична заштита од punctures и солзи.Со вода и си игра отпор, и авто-запечатување усна со синтетичка гума лепило, овие се обезбеди безбеден и сигурен начин да брод вашата пакети.Овие mailers се исто така лесни која ќе резултира со заштеди во текот на превозот.Белата/сива поддршка помага мастило, поштенски марки и етикети издвоите за видливост.Дали превозот облека, книги, или доста нешто што може да се вклопат во (големина) торба, можете да брод самоуверено користење на овие mailers!Објектот Спецификации : Лепило : Синтетички каучук – Hotmelt, ½" минимум +/- 1/8".Усна Големина : 1.5" +/- ¼".Хартија, Лагер : Расчисти со antistatic.Затемнетост : Јасно предната страна овозможува лесно гледање на содржината.Употребливи Димензии : 14.5" x 17".Бела/Сива Надворешноста, Црна Внатрешни работи (Мвр боја на писмото е предмет на промена). 2.5-millimeter дебелина (+/- 5%).Одобрени од UPS-от, Fed Ex, и USPS.Се користи главно за Каталози и Промотивни Конверзација.Јасно Фронт за лесно Содржина Гледање.Пункција отпорни и подесувате/водоотпорен.Обезбедува одлична заштита за време на пратки.Висок лепило печат лента—пакети се цврсто обезбедени по 3-5 минути се запечатени.Достапна во еден или рефус случај количини.НАПОМЕНА : СИТЕ СЛИКИ ПРИКАЖАНИ СЕ ЗА ИЛУСТРАЦИЈА ЦЕЛ САМО.ВИСТИНСКИ ПРОИЗВОД МОЖЕ ДА СЕ РАЗЛИКУВА ПОРАДИ ПОДОБРУВАЊЕ НА ПРОИЗВОДОТ.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите