.

.

uxcell ПВЦ Цевки 3/4 Инчи X 6.6 Ft Јасно Плетенка Флексибилни, Тешки-Должност Цевка Цевка

uxcell ПВЦ Цевки 3/4 Инчи X 6.6 Ft Јасно Плетенка Флексибилни, Тешки-Должност Цевка Цевка

мислење на клиентот:

DEN 635.76
Достапност
Во достапна форма

На 3/4 Инчи x 6.6 Нозете Јасно Плетенка Флексибилни Цевки е совршен за масло, гориво, вода, воздух и линии.Оваа ПВЦ Цевка е лесен и kink-отпорни, доставување до 58 PSI за максимален работен притисок.На плетенка дизајн помага да се зајакне силата на цревото.Популарната за многу апликации.Оваа трајни цевка ќе работат и во секој Индустриски Тешки товари, како што е отпорен на хемикалии, влага и триење.ПВЦ Цевки е решение за вашиот мулти-цел потреби како оваа цевка се користи во индустрии кои се движат од автоматизација на машини за пневматски линии.Description The Јасно Плетенка Флексибилни Цевки е совршен за масло, гориво, вода, воздух и линии.Се користи за мраз создателот инсталација, за Употреба со црево barbs и стеги.ПВЦ Цевки е решение за вашиот мулти-цел потреби како оваа цевка се користи во индустрии кои се движат од автоматизација на машини за пневматски линии.Оваа Тешки-Должност, но лесна цевка има одлична отпорност и се справува со широк хемикалии, влага и триење.Со оваа цевка, вие не ќе мора постојано да се замени стариот, скршени цевки, бидејќи тоа е ултра-трајни и не ќе станат кршливи или пукнатина во времето!Answer : ___________________________ Note : црево не е одобрен за употреба со храна.Specification Material : PVCLength : 2 M (6.6 Стапки)Внатрешен Дијаметар : 19mm (3/4 Инчи)Надворешниот Дијаметар : 24mm (15/16 Инчи)Пакет Content1 x ПВЦ Цевки.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите