.

.

POWERTEC 12827 13 ХСС Planer Ножеви Замена за Делта 22-591 22-590 - Сет од 3

POWERTEC 12827 13 ХСС Planer Ножеви Замена за Делта 22-591 22-590 - Сет од 3

мислење на клиентот:

DEN 551.76
Достапност
Во достапна форма

ВКЛУЧУВА : (3) Planer Ножеви 13" – Премија за сечење алатки за машини за апликации.PLANER СЕЧИЛОТО ЗАМЕНИ : Компатибилен со Делта 22-591 22-590. КАРАКТЕРИСТИКИ : Ножеви поседуваат машина локатор дупки за соодветно усогласување, plus dual сечење на рабови со реверзибилна сечење профил кој испорачува проектот флексибилност со висока прецизност и професионални бараат резултати.HIGH SPEED ЧЕЛИК : ХСС planer ножеви ви овозможи да се намали преку дрво и од друг материјал на повисоки брзини со појачани острина, температура заштита и отпорност на абење за долгорочна издржливост.ДИМЕНЗИИ : Должина 13-1/8" x Ширина 15/32" x Дебелина 1/16".Опис на производот Воведување на 13-Инчен ХСС Planer Нож (3pc) Поставени од страна на POWERTEC.Овие дрво сечење додатоци се наменети да послужат како премија замена ножеви сечилото за вашиот planer.Секој planer сечилото поседува импресивно остар, реверзибилна двојна сечење на рабови кои се произведуваат високо прецизно сечење акција за различни машини за апликации.Премиум Изгради : Дизајниран со голема брзина челична конструкција која нуди комбинација на трајност, заедно со абење и отпорност на топлина.Без разлика дали сте професионален или hobbyist, ХСС ножеви ви овозможи да се намали на повисоки брзини, кога во споредба со традиционалните легури.Ова не само што ја подобрува вашата сечење способности, но вашата ефикасност и функционалност.Тие, исто така, доаѓаат опремени со машински локатор дупки кои ви помогне безбедно да се усогласат ножеви на planer сечење на главата со минимален напор.Компатибилен со : Делта : 22-591 22-590 Сечилото Спецификации : Вкупната Големина : 13-1/8" x 15/32" x 1/16" Должина : 13-1/8" (333 мм) Ширина : 15/32" (12 mm) Дебелина : 1/16" (1.5 мм) Материјал : ХСС POWERTEC е водечки производител на високо квалитетни машини, алатки и опрема, машини, и асортиман на ОЕМ замена на делови.Ние сме посветени да ги надминува очекувањата, додека со најновите иновации, технологија и развој на производи за индустријата.Од Производителот POWERTEC High Speed Челик (ХСС) Ножеви се направени на премиум High Speed Челик (ХСС), со перформанси кои ги исполнува или го надминува ОЕМ производ.Процесот на производство започнува со премиум ХСС материјал, проследено со строго стручна обработка и контрола на квалитет со кои се обезбеди екстремни острина, точност, балансирање, и тесни толеранцијата во секое парче од "POWERTEC ХСС Нож" на производот.Конечниот термички Третман го подобрува цврстина и трајност. "POWERTEC High Speed Челик (ХСС) Ножеви" останете остри и трае подолго отколку конвенционалните производи.Ние гарантираме дека "POWERTEC High Speed Челик (ХСС) Ножеви" ги исполнуваат или надминуваат ОЕМ квалитет и индустриски стандард.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите