.

.

Heathrow Научни HS20632B Црвено Гумени Pipette Додатен

Heathrow Научни HS20632B Црвено Гумени Pipette Додатен

мислење на клиентот:

DEN 111.12
Достапност
Во достапна форма

Мазна течен проток.Пакет Димензии : 4.826 H x 14.223 L x 9.144 W (сантиметри).Пакет Тежина : 0.068 килограми.Земја на Потекло : Кина.Контрола на воздушниот евакуација, течни навлегувањето, и течни издаваат со три вентили, секој содржи хемиски отпорни на нерѓосувачки челик топката.Оваа гума безбедност pipet додатен е дизајнирана за ефикасно една рака операција.Стиснете ослободување вентил за непречено течен проток.Додатен вклопува стандардна големина pipets. (Цел на црвениот pipet додатен за безбедно pipetting на caustics.Тоа не содржат јаглерод црн и не ќе дупка со.) Додатен мерки 54 x 54 x 130 мм.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите