.

.

Heathrow Научни HS20632C Природна Гума Pipet Додатен, Сина

Heathrow Научни HS20632C Природна Гума Pipet Додатен, Сина

мислење на клиентот:

DEN 239.76
Достапност
Во достапна форма

Ефикасна една рака операција.Контрола на воздух-евакуација, течни навлегувањето, и течни издаваат со три вентили секој содржат хемиски отпорни на нерѓосувачки челик топки во вентили.Стиснете порака-вентил за непречено течен проток.Земја на потекло : Кина.Оваа природна гума pipet додатен е дизајнирана за ефикасно една рака операција.Контрола на воздушниот евакуација, течни навлегувањето, и течни издаваат со три вентили, секој содржи хемиски отпорни на нерѓосувачки челик топката.Стиснете ослободување Вентил за непречено течен проток.Додатен вклопува стандардна големина pipets.Црвениот pipet додатен е безбедно за pipetting на caustics.Тоа не содржат јаглерод црн и не ќе дупка со.Димензии (L x W x Д) : 54 x 54 x 130 мм.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите