.

.

Starrett 248C Продолжен Должина Вози Pin Удар, 8 вкупна Должина, 3-1/2 Pin Должина, 1/4 Pin Дијаметар

Starrett 248C Продолжен Должина Вози Pin Удар, 8 вкупна Должина, 3-1/2 Pin Должина, 1/4 Pin Дијаметар

мислење на клиентот:

DEN 225.60
Достапност
Во достапна форма

Вози pin удар со 8" целокупната должина и 1/4" pin дијаметар турка игли и навртки во или надвор од работното парче.Екстра-долго 3-1/2" pin должина обезбедува поголема достигне во вдлабнати површини од стандардна должина, што го прави погоден за машина продавница и моторни услуга работа.Појачани и зацврстен челик обезбедува отпорност на абење и сила.Круг месо тело е knurled за контрола.На Starrett 248 C продолжен должина вози pin удар има 8" целокупната должина и 3-1/2" долго pin со 1/4" дијаметар да им помогнам на игли и навртки во или надвор од работното парче.Екстра-долго се вози pin дел дава поголема достигне во вдлабнати површини, што го прави погоден за машина продавница и моторни услуга работа.На удар е направен од појачани и зацврстен челични компоненти кои обезбедуваат отпорност на абење и сила.Тоа е еден круг месо тело, што е knurled за контрола.Pin удари се користи за да ја вметнете или нокаутирам заковки и игли во собранието.Тие имаат метал месо тело на еден крај и метал pin возачот на други, и се обично чукна со чекан.На Л. С. Starrett Компанија произведува прецизност на мерење алатки, метрологија и опрема за тестирање, и го виде ножот производи.Компанијата, основана во 1880, е со седиште во Athol, М-р.Starrett 248 Вози Pin Удар е наменет за машина продавница и моторни услуга работа, екстра долг во големина, мерење 200mm (8"), со 114mm (4-1/2") тела и 89mm (3-1/2") се вози pin-от дел. 200mm (8") Должина, 6mm (1/4") Дијаметар.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите