.

.

GEARWRENCH Алатка Челик Pin Удар 1/16 x 4 - 70-110G

GEARWRENCH Алатка Челик Pin Удар 1/16 x 4 - 70-110G

мислење на клиентот:

DEN 1264.80
Достапност
Во достапна форма

Произведени од шок-отпорни алатка челик за unequalled сила, цврстина и трајност без ронливост.Целосна месо тело е топлина третираат, закорави, и зацврстен да го продолжи животот на алатката.Pin област е прецизност земјата за да се спречи обврзувачки во работата област.Модифицирани Параболична главата насочува впечатлива сила на центарот на алатка за да се спротивстави на Mushrooming и chipping.Црна оксид заврши испишани со видливи "носат безбедност очила" reminder (Потсетник).GEARWRENCH дизајни удари и chisels за долго работата и животот, со безбедност како врвен приоритет.Прецизноста-земјата на површина и ласерски-гравиран идентификација Ознаки се обезбеди поголема видливост и леснотија на користење.Овие chisels се произведени од прецизност прекалени легиран челик, така што врвот може да се намали метал со леснотија, но назад имаат омекнат удираат на површината.Ова го намалува ризикот од splintering или chipping кога го погоди.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите