.

.

Вистински Страствен Чекан & Месинг Удар Поставите јас Gunsmithing Алатки Сет со Мал Чекан, Рамни Совет Метал Удар и Месинг Удар Поставите јас Алатка за Полнење со Gunsmithing Ч

Вистински Страствен Чекан & Месинг Удар Поставите јас Gunsmithing Алатки Сет со Мал Чекан, Рамни Совет Метал

мислење на клиентот:

DEN 1101.84
Достапност
Во достапна форма

ПРЕМИУМ GUNSMITHING АЛАТКА за ПОЛНЕЊЕ : gunsmith чекан и рамни совет, месинг удар во собата, од суштинско значење armorers алатка за полнење за возење солидна иглички и за пиштол поправка.УДАР во СОБАТА : низа на gunsmithing алатки : 1/16", 5/64", 3/32" челик punche сет, 1/8", 9/64", 5/32", 3/16", 7/32", 1/4", 9/32" дувачкиот удар во собата, 5/16" инженерство смола удар tools.ДЕЛУКС МЕСИНГ УДАР во СОБАТА : премиум квалитет месинг удари се помеки од традиционалните челик удари; овозможи да испорача повеќе контролирани славини, минимизирање на ризикот од штета на вредни огнено оружје.ПРИЛАГОДЛИВИ GUNSMITH ЧЕКАН : мал чекан со 4 меѓусебно главата совети; тоа е како да имате метален чекан, месинг чекан, најлон чекан и мека чекан сите во едно.СИГУРЕН ПИШТОЛ ПОПРАВКА АЛАТКА за ПОЛНЕЊЕ : на gunsmithing чекан е добро избалансирана за прецизност чешми; алатки се rubberized да ви помогне да зафат и задржете алатки за безбедно и да се спречи лизгање.PIN СТАРТЕР : pin усогласување алатка го прави лесно да се започне со мала игла и го спречува оштетување на иглички.ПИШТОЛ SMITHING основни АЛАТКИ : чекани алатки и удар алатки се мора да се има во било пиштол поправка алатка за полнење да се отстрани или да го инсталира игли со цел да се размонтираат, ги одржуваат и да ги прилагодите на оружје; добие квалитет алатка за полнење поставите за вашиот пиштол smithing клупата.ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНТИРА : Вистински Страствен грбот на нивните производи.Ние сме НИ базирана компанија, и нашата поддршка на корисниците е лесно да се постигне.Задоволството на клиентите е наш највисок приоритет.Вистински Страствен Accu-Удар со Чекан повторно професионална gunsmith или hobbyist и колектор.Порано или подоцна ќе треба да се отстрани и да се ре-инсталира мал pin да се изврши takedown, одржување, прилагодување, надградба или поправка.Gunsmithing чекан и удари се вашите основни алатки.Вистински Страствен набавки со правото алатки за работа : намерно дизајнирана чекан, посветен сет на удари, единствен pin стартер алатка.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите