.

.

AMDHZ Прецизни Квалитетот на Водата Тест Пенкало, PH, ЕК и Temp Вода Тестер, за Градината, Дома Аквариум Лабораторија, Фарма за Употреба на Отворено Практични на Квалитет?

AMDHZ Прецизни Квалитетот на Водата Тест Пенкало, PH, ЕК и Temp Вода Тестер, за Градината, Дома Аквариум Лабораторија,

мислење на клиентот:

DEN 2068.80
Достапност
Во достапна форма

ШИРОКА УПОТРЕБА : Идеален за домаќинство или лабораториска употреба; Погоден за испитување на p H баланс на водата за пиење, базен.Голем и јасен екран, лесно може да се прочитаат прикажана вредност.Изработен од квалитетен материјал, високо ефикасни и точни. 3 во 1 мултифункционален вода тестер, тест на p H, ЕК и температура во исто време.Применливи за градина, дома, во лабораторија, фарма, аквариум итн.Ве молиме да се чувствуваат слободни да ги купите нашите производи, имаме одлична услуга по продажбата.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Квалитет на Вода Tester Material : ABS/ Пластични casing Color : Како слики прикажани Температурна Компензација : Автоматска температурна компензација 0-60°CBattery : 3* 1. 5 V( Не се Вклучени) Автоматско исклучување : 5mins Средина температура : 0-60℃(32.0-140.0℉); RH100% Должина : Околу. 18. 2cm/ 7.2 во Макс. дијаметар : Прибл. 3. 8cm/ 1.5 in Weight : Прибл. 160g/ 5.6 оз Спецификација p H EC Температура Спектар 0.01-14. 00p H 1-19999us/ cm 0-60℃/32.0-140.0℉ Резолуција 0. 01p H 1us/ cm/ Точност±0. 05p H±2% ±0.5℃ Калибрација 6.86/4.00(6.86/9.18) 6.86/4.00/9. 18 Фабриката?автоматски?калибрација(1413us/cm)ПОМОГНЕ : Ако имате било какви прашања во врска со производот, немојте да се двоумите да поставуваат прашања.

Клучни карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Water Quality Tester
Material:
ABS/ Plastic casing
Color:
As pictures shown
Temperature Compensation:
Automatic temperature compensation 0-60°C
Battery:
3* 1. 5V( Not Included)
Auto power off:
5mins
Environment temperature:
0-60℃(32.0-140.0℉); RH100%
Length:
Approx. 18. 2cm/ 7.2in
Max diameter:
Approx. 3. 8cm/ 1.5in
Weight:
Approx. 160g/ 5.6oz
Specification pH EC Temperature Range 0.01-14. 00pH 1-19999us/ cm 0-60℃/32.0-140.0℉ Resolution 0. 01pH 1us/ cm/ Accuracy±0. 05pH±2% ±0.5℃ Calibration 6.86/4.00(6.86/9.18) 6.86/4.00/9. 18 Factory?automatic?calibration(1413us/cm) :
HELP:
If you have any question about the product, please do not hesitate to ask questions.

Им се допаѓа и на купувачите