.

.

XJJZS 3/4 во 1 Почвата, Ph Метар Почвата Тестер PH Влага Метар Температура сончева Светлина Интензитет Мерење Анализа Киселост Алкално 40%

XJJZS 3/4 во 1 Почвата, Ph Метар Почвата Тестер PH Влага Метар Температура сончева Светлина Интензитет Мерење

мислење на клиентот:

DEN 1763.52
Достапност
Во достапна форма

Лесен за ракување и преносни да ги носите.Температурата единица е °C/℉ switchable.Напојува со 9 V батерија(не се вклучени), и индикација за слаба батерија.Почвата тестер ќе автоматско исклучување по 5 минути нема да работат.Направени од добри квалитетни материјали, рѓа-доказ и издржливи.Лесен за ракување и преносни да ги носите.Температурата единица е °C/℉ switchable.Напојува со 9 V батерија(не се вклучени), и индикација за слаба батерија.Почвата тестер ќе автоматско исклучување по 5 минути нема да работат.Направени од добри квалитетни материјали, рѓа-доказ и издржливи.Specifications Material : Пластични+алуминиумски alloy Accuracy : 1°C/1℉Работна Температура : 5℃~40℃Температурата на Почвата Мерен Опсег : -9~+50℃ (16~122℉)Почвата, PH Мерен Опсег : 3.5-9.0 Напојување : 1 * 9 V батерија (Не се вклучени)Должина на Сонда : 19.7 cm / 7.76 in Item Големина на : 31.8 * 6.2 * 3.6 cm / 12.52 * 2.44 * 1.42 in Package Includes1 * Почвата Testernote : оваа ставка доаѓа без батерија и мало поле.Висок Квалитет на Почва Вода Влага влажност, PH метар Тестер за Градинарски Растенија Цвет 3 во 1 Светлината Тест (3 во 1)Опис на Производот Оваа Почва Метар ви помага да ги знаете вашите алтернативи повеќе јасни и грижа на вашата растенија порационално.Да знаете кога да се вода.Вие никогаш не ќе над/под вода во вашиот растенија повторно со овој тестер.Ви помогнат да го контролираат Ph нивото во почвата, кисела или алкална е погодна за вашите растенија, Вие никогаш не ќе засади ја својата убави цвеќиња во високо-киселина или Екстремни alkalinity soil Help да се утврди дали растенијата добивање на адекватни светлина.Лесен за употреба Чекор 1 : Вклучете влага/p H/светлина position Step 2 : Држиме на сондата во почвата околу 2-4 inches Step 3 : Прилагодување на положбата на сондата, се додека покажувачот на dial замав slightly Step 4 : По 10 минути, Имајте на ум влага/p H/светлината ниво во dial Step 5 : Отстранете сонда од почвата и ги чисти по секоја use NOTE 1. Не вметнете ја испроба agaist камен или многу тешко почвата во случај на оштетување на probe2. Ве молиме да се избрише и да се исчисти сонда после секое време да го користите.3. Не ја напушти метар во почвата за долго time4. Дизајниран за тестирање на почва, не го користам за да се тестираат чиста вода или на други течности.5.Индикаторот ќе.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите