.

.

ЦРНА УБАВИНА 12 кг Медиум Стакло Медиуми Абразивни 12/30 Мрежа за Sandblast Кабинет

ЦРНА УБАВИНА 12 кг Медиум Стакло Медиуми Абразивни 12/30 Мрежа за Sandblast Кабинет

мислење на клиентот:

DEN 1872.00
Достапност
Во достапна форма

12 LBS Медиум Ронки 12/30 Стакло Експлозијата Медиуми.Низок Слободен Силициум : помалку од 1%.За отстранување на површински премази како ' рѓа, бои, и на скала од различни супстрати.Може да се користи на нерѓосувачки челик, алуминиум, бетон, цигли и дрво.Не-реактивен, Хемиски инертен, Униформа густина за да се произведе бел метал заврши. 12 кг Црна Убавина Медиум Стакло Медиуми Абразивни 12/30 Мрежа за Sandblast Cabinet BLACK УБАВИНА® СТАКЛО абразиви се користи во широк спектар на апликации, вклучувајќи отстранување на површински премази како ' рѓа, бои, и на скала од различни супстрати, особено нерѓосувачки челик, алуминиум, бетон, цигли и дрво.Средни одделение ЦРНА УБАВИНА® СТАКЛО Абразиви : За индустриски апликации, мостови, тенкови, челичната конструкција, и измислици, каде намалена профил е желба.Медиум Ронки 12/30 Стакло Експлозијата Медиумите*Минимум предложи млазницата големина на 3/16 во.и под стандард експлозија услови ќе се постигне 1.5-2.5 Mils профил*Количина : 12 lb bag Features и Предности : Помалку од 1% бесплатно silica Non-реактивен, хемиски inert Uniform density Produces бел метал finish Increased видливост & production Passes 40 CFR 261.еден (TCLP)се Преминува California Title 17 (ХИДРАТИ) QPL Одобрен : МИЛИ-A-2262 B(SH) SSPC AB-1 Product Податоци : Низок Слободен Силициум : помалку од 1%Честички Облик : angular Hardness : 6-7 на министерството за Здравство е scale Bulk Густина : 65-85 lbs за кубен foot Specific Гравитација : обично 2.5 Содржината на Влага : помалку од 0,5% Хемиски Анализи (Типично) : Силициум Диоксид : 66-88%Железо Оксид :

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите