.

.

Naturevibe Растенија Долг црн Пипер Целина (100gm) | Индиски Зачин

Naturevibe Растенија Долг црн Пипер Целина (100gm) | Индиски Зачин

мислење на клиентот:

DEN 263.76
Достапност
Во достапна форма

Индискиот долг црн пипер се користи за подобрување на апетитот и варењето на храната.Цели, сушени долг црн пипер шила може да се користи во marinades, чорби и печено месо.Стави ги во зеленчук кисели краставички (свежи или сушени).Да ги користат во супи на ист начин ќе може да користи и ловоров лист.Можете исто така стрмни нив во чај со мед.Долг црн пипер и нејзиното активно соединение piperine може да има моќен антиоксиданс и анти-воспалителни својства.Пиперки има многу случува за нив.Тие се ниски во калории и се натоварени со добра исхрана.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите