.

.

Точно Органски Цејлон Црна Peppercorns Целата 3.5 Оз - USDA & Кошер Уверение , Глутен-Free & Не-ГМО Peppercorns , Чиста Цејлон Премиум Квалитет и Совршен за Мелница Рефил

Точно Органски Цејлон Црна Peppercorns Целата 3.5 Оз - USDA & Кошер Уверение , Глутен-Free & Не-ГМО Peppercorns

мислење на клиентот:

DEN 383.28
Достапност
Во достапна форма

Точно Органски Цејлон USDA Заверена Црн Пипер Целата - 3.5 оз Хартија, Занает Торба.Чиста Цејлон Премиум Квалитет - Оваа торба содржи USDA сертифицирани органски, 100% Природни суровини Црн Пипер Целина од Шри Ланка / Цејлон.Здрава & Вкусно - Нашиот Вистински Органски Црн Пипер Целиот вкус што е одлично за печива, готвење или да се додаде како зачин за топли пијалаци.Исто така Совршена Целина Peppercorns за Мелница Рефил.Уверение USDA Органско - Сите наши производи се сертифицирани USDA Органски и КОШЕР .Се погледне за USDA Органски и КОШЕР печат на нашите производи!.Само движете нагоре, кликнете на Копчето Купи сега да го зграби вашиот FAIRTRADE и FSSC 22000 заверени Органски Цејлон Црн Пипер Целина.Цејлон бибер е важно во светот зачин на пазарот, поради неговата висока piperine содржини , силна арома и богат вкус.Поради неговата силна арома и вкус , бибер е главно се користи за ароматичните храна .Бибер, исто така, има голем број здравствени придобивки .Надалеку познати придобивки вклучуваат : губење на тежината , контрола на нивото на холестерол во телото , третманот на артритис , превенција на рак на дојка , лекување од срцеви болести , како и за заштита на кожата од инфекции. **USDA Органски со Контрола Унија , C833578 NOP-11.2 O2 O, 07/12/2020. *КОШЕР , Издадени датум : 24/12/2020.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите