.

.

Meyda Тифани 110963 Метро Фузија Colori Del Arcobaleno Стакло Полу-Рамна Планината Светлина Тела, 36 Ширина

Meyda Тифани 110963 Метро Фузија Colori Del Arcobaleno Стакло Полу-Рамна Планината Светлина Тела, 36 Ширина

мислење на клиентот:

DEN 3287.76
Достапност
Во достапна форма

Реден Број - 110963. Стил - арт деко стакло современата.Да ти донесе од страна на Meyda Тифани.Речиси две децении, Meyda Тифани стекнати квалитет свиткана стакло Компанија која создаде оригинален осветлување тела, вклучувајќи го и познатиот Кока-Кола лустери, и доставени нив да тифани studios во Њујорк во раните 1900-ти.Ние се користат qbg оригиналната алатки, калапи и техники за да се создаде носталгични осветлување производи денес.Во средината на 1990-тите, meyda купи mecco уметност, метал ликовно студио, и користи неговата опрема и производство на техники за да се произведе спектакуларен обичај направена осветлување и оркестарот под meyda обичај осветлување бренд.Под meyda осветлување бренд, илјадници декоративни стилови се нудат преку казна дилери во многу дизајни се инспирирани од Делата на Луис удобност тифани, дирк ван erp, густав stickley, и други мајстори, како и Уметности и Занаети, селски, готски, заживување и современи теми.Нашата широка линија вклучува маса и подни светилки, таванот привезоци, лустери, внатрешно осветлување, ѕид sconces, обоено стакло прозорци, камин екрани, билијард/кујнски остров тела, новина предмети, и повеќе.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите