.

.

Anypaging Негување на Повик Копче за Почетен Пациентот Call Alert Копчето за Стари Caregiver Сигнализација Безжична Пејџер Систем со 1 Водоотпорен Caregiver Види и 5 Долга Низа Повик

Anypaging Негување на Повик Копче за Почетен Пациентот Call Alert Копчето за Стари Caregiver Сигнализација Безжична

мислење на клиентот:

DEN 2159.76
Достапност
Во достапна форма

【IPX67 Целосна водоотпорен】безжичниот пејџер види доаѓа со силна водоотпорен квалитетни, применливи за различни сценарија во ресторан, кафуле, во болница, храна камион, банки, итн. 【Ултра тенок тело со fanshional изглед】На пејџер види има дише и издржливи watchband направени од премиум силикон да се подобри носи утеха, и тоа исто така може да биде лесно се заменува, ако е потребно. 【Повеќе Функција】Повикувајќи сигнал брза од Вибрации и бројот на екранот, за да не се зголеми непотребна бучава.Поддршка за прикажување на 3 јазици : англиски/Јапонски/Кинески. 【Голем Капацитет】Пар со 200 парчиња од еден клуч или мулти-копче за предаватели во различни броеви од 001 до ZZZ.Anypaging обезбедуваат различни типови на повик копче за одбирање. 【Долго работа опсег & Силна анти-мешање】На пејџер види да примате повик сигнал од повеќе повик копчиња во исто време, и на приемниот опсег до 100/328ft (зависи од практична употреба на животната средина).Пренос на далечина исто така, може да биде продолжен од страна Anypaging засилувач.На Anypaging Безжична Caregiver Пејџер систем се состои од пејџер види и разни видови на повик копче за да се прилагодат на различни апликација сценарија, како што се ресторан услуга, болница медицинска сестра, храна камион повик, дома caregiver, црквата расадник, итн.Повикот копчиња за стари дома се IPX67 водоотпорен, и тоа е една рака за виси на вратот, и двојно двострано лента за одредување.The caregiver или медицинска сестра може да бидат веднаш информирани од страна на caregiver пејџер се види кога некој ќе се притиска на копчето за повик.За ресторан пејџер употреба, на зглоб види пејџер помага да се обезбеди ефикасна услуга за вашите гости.Карактеристики на caregiver види пејџер : 1. На watchband е направен од премија на силиконски и лесно може да се замени.2. Телото е дизајниран како IPX67 водоотпорен.3. Брза од вибрации и број екранот во сина светлина.4. Спарени со до 200 Anypaging повик копчиња во различни видови.5. Приемниот опсег е 100/328ft во отворен простор и 30-50m/98-164ft затворен range6. Поддршка надворешни сигнал за антена ако е потребно.7. Поддршка за податоци копирање меѓу differet caregiver пејџер часовници.Спецификација на Повик Копче : Водоотпорен Стандард : IPX67 Battery : 12 V23 A изградена-во battery Package вклучуваат : 1 x пејџер watch1 x USB charger5 x Повик Buttons1 x Корисникот Manual Notice : Љубезно ве молиме полнење на зглобот пејџер види прво кога ќе примите безжична пејџер систем.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите