.

.

Нордиските Чиста 16x25x5 MERV 15 Honeywell/Ленокс AC Печка Филтри за Воздух 4 Пакет

Нордиските Чиста 16x25x5 MERV 15 Honeywell/Ленокс AC Печка Филтри за Воздух 4 Пакет

мислење на клиентот:

DEN 1027.20
Достапност
Во достапна форма

Номинална Големина : 16 x 25 x 5 H, Самата Големина : 15 3/4 x 24 x 3/4 4 3/8 (15.Привлекува затворен алергени, прав, полен и други воздушни загадувачи.Нордиските Чиста препорачува промена 5" филтри за воздух на секои 3-6 месеци.Нашите AC филтер медиумите го спречува растот на бактерии или мувла, што резултира во многу поздрав животната средина.Нордискиот Чиста противалергиски pleated филтер за воздух има Минимум Ефикасност Известување Вредност(MERV) на 15 што значи дека тоа ќе се соберат повеќе од 90 Проценти од СИТЕ microns на загадувачи.Промена на вашиот филтер за воздух во препорачува време ќе помогне во одржување на здрава животна средина, како и одржување на вашиот климатизација и системи за греење работат ефикасно.Важно е да се напомене дека поради оваа висока филтрација и протокот на воздух ограничување, HVAC системи треба да се оценуваат за да се справи со филтри на MERV 15 и погоре.Ефективната животот на вашиот AC филтер за воздух зависи од и внатре и надвор од условите во кои што живеат.Оваа MERV 15 висока ефикасност филтер за воздух ќе привлече и фаќање на мали, алергија-отежнувачки микро-честички што може да предизвика вашето семејство непријатност.со 4" и 5" филтри за воздух постои широк препирка помеѓу номинална големина и вистинската големина.Честички во затворен воздухот се мери во microns, кои се 1/1000 на millimeter.Оваа високо-перформанси HVAC замена на филтер ќе го надмине не-електростатско влакна-стакло филтри, перат филтри, поли расположливиот филтри, и ќе им помогне одржите вашиот климатизација системи за греење и работи ефикасно, заштеда на пари за комуналии и скапи за одржување.Ние ви препорачуваме да го промените вашиот филтер за воздух на секои 3-6 месеци за да се одржи максимална ефикасност и економија.MERV 15 печка клима уред филтри може да се споредат со HVAC филтри со оценка на MPR 2800 или оценка на FPR 10+.Речиси СИТЕ филтри имаат различни вистинската големина од номиналните големина печатени на филтерот па најдобро е ако се измери вашиот филтер за ТОЧНАТА големина и споредете го тоа на нашиот "Вистинската Големина.На MERV 15 противалергиски pleated филтер за воздух се направени од синтетички материјал кој нема да го поддржи растот на мувла и бактерии.0 micron загадувачи.Направен во САД!.Важна Забелешка : Речиси СИТЕ печка филтри имаат различни "вистинската големина" од номинална големина испечатени на клима уред филтер.Постои метал mesh поддршка мрежа врзани за pleats за дополнителна поддршка.Секој Нордиските Чиста 4" MERV 15 филтер за воздух ќе се фати повеќе од 90% од 1.Опис на производот Нордиските Чиста 12x24x4 Pleated Филтри за Воздух MERV 15 се направени од electrostatically обвинет синтетички материјали кои привлекуваат и фаќање повеќето воздушни particulates во вашиот дом.Тоа е најдобро ако се измери вашиот филтер за воздух за ТОЧНАТА големина и споредете го тоа на нашиот "Вистинската Големина", а потоа можете да бидете сигурни дека вашиот A/C филтер за воздух одговара!Од Производителот Нордиските Чиста MERV 15 противалергиски pleated филтер за воздух е висока ефикасност филтер за воздух дизајнирани за да се намали сите воздушни загадувачи во вашиот дом или бизнис.Поради ова високо филтрација и протокот на воздух ограничување, греење и клима уред системи треба да бидат проверени за да бидете сигурни дека тие може да се справи со филтри оценет MERV 15 и погоре.Нордиските Чиста филтри за воздух се вистински големина која е дел на еден-Инчен помала од нормалната големина.Ова е причината зошто ние го побара од вас да се измери вашиот филтер, така што не се изненаден ако филтерот не одговара!Нашите MERV 15 четири или пет-Инчен филтер за воздух треба да се менуваат најмалку на секои 6 месеци, во зависност од вашето опкружување.Важно е редовно да ја промените вашата печка клима уред филтри, особено во текот на секој дом подобрувања за свеж, чист воздух во вашиот дом или канцеларија.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите