.

.

Нордиските Чиста 18x18x1 MPR 1500 Здрав Живот Ултра Алерген Намалување Замена AC Печка Филтри за Воздух Pack 3

Нордиските Чиста 18x18x1 MPR 1500 Здрав Живот Ултра Алерген Намалување Замена AC Печка Филтри за Воздух Pack

мислење на клиентот:

DEN 1476.00
Достапност
Во достапна форма

Номинална Големина : 18 x 18 x 1, Самата Големина : 17 1/2 x 17 1/2 x 3/4 (17.5x17.5x0.75).MPR 1500 е еквивалентно на нашата Северна Чиста MERV 12 Tru Мини Pleat и FPR 9. Ги отстранува lint, прав, полен, бактерии, пет првут, грини, а се спори, чад честички, вируси, алергени и други загадувачи.Трае 3 X подолго од стандардните pleated филтри за воздух, бидејќи на енергетски ефикасни, компактен, мини pleats.Направен во САД.Нордиските Чиста MPR 1500 Здрав Живот Ултра Алерген Намалување Замена AC Печка Филтри за Воздух обезбеди исклучителни филтрација за двете домашни и комерцијални услови.Мини-pleat A/C филтри за воздух имаат 3 пати pleats од просечен филтер за воздух, обезбедување на поголема површина да го фати и да ги отстраните несаканите, штетни честички.Повеќе pleats се обезбеди максимална ефикасност без зголемување на протокот на воздух отпор.Ова заштедува пари на HVAC систем за одржување и се зголемува животот на вашиот печка замена на филтер.Со поголема филтрација површина, нашите Tru Мини Pleat климатизација филтри имаат потенцијал да трае двапати онолку долго колку што конвенционално pleated филтри за воздух.Нордиските Чиста печка филтри за воздух се произведени со користење на тешка должност, отпорни на влага пијалаци одбор рамка.Како и со сите Нордиски Чиста печка клима уред филтри, материјалот е electrostatically обвинет за привлекување на несакани честички.Медиумите користи нема да се промовира растот на бактерии или мувла на филтер за воздух.Нашето внимание до најмалите детали резултати во поздрав животен простор.Оваа Tru Мини Pleat филтер за воздух стапици и ги отстранува lint, апарати за домаќинство прав, полен, бактерии, пет првут, грини, а се спори, чад честички, вирусот превозници и алергени.За свеж, чист воздух во вашиот дом и канцеларија, важно е редовно да ја промените вашата AC филтер, особено за време на почетниот подобрувања.Ние препорачуваме менување на вашиот HVAC печка филтер на секои 2-6 месеци, во зависност од вашиот уникатен дом или канцеларија на животната средина.Важна Забелешка : Речиси сите печка филтри имаат различни Вистинската Големина (точните димензии) од Номинална Големина (името) испечатени на клима уред филтер.Тоа е најдобро да се измери точната големина на вашиот A/C филтер и да ја споредите со нашите Вистински Големина за да бидете сигурни дека вашиот HVAC замена на филтер се вклопува!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите