.

.

Cupcake Чаши со Капаци, EUSOAR 10oz 50pcs за Еднократна употреба Десерти Flan, 300ml Печење Чаши со Капаци, Алуминиумска Фолија Десерти Cupcake Flan, Тропски Торта Угостителство Собирањ?

Cupcake Чаши со Капаци, EUSOAR 10oz 50pcs за Еднократна употреба Десерти Flan, 300ml Печење Чаши со Капаци,

мислење на клиентот:

DEN 575.76
Достапност
Во достапна форма

【Димензии】3.93x3.54x1.65 инчи (10x9x4.2 см), капакот е на висина 0.94 инчи (2.4 cm); Капацитет : 10oz (300ml); Висина : 50pcs. 【Не Печење Послужавник Потребни】Овие кифла чаши се направени од густа храна-одделение алуминиумска фолија која овозможува чаши стојат добро.Само Стави ги во рерна и се пече на нив директно, без печење послужавник потребно. 【Добар Квалитет】Направени од премиум алуминиумска фолија, мазна површина, малку водоотпорен и масло доказ, купот можат да го издржат температури до 428 Целзиусови.И здрав чаши со капаци ви помогне да го носат cupcakes со што нема потреба од cupcake кутии. 【Повеќенаменски】Идеален за внатрешна и надворешна usages, пикник, кампување, угостителство, клуб, туш, свадба, забавата и сите видови на собирање.Држење храна, како cupcake, creme brulee, свежи, пита, цимет ролни, кукла, пудинг, пудинг, jello, итн. 【Заштедите Време】Слободни вашата рака форма чистењето на остатоците на пече тави, ги зачувате вашите многу чистење на време, едноставно уживајте во вашиот времето за печење.Ние ви препорачуваме да се стави овие чаши во една голема и силна кеси додека кревање и транспорт нив.Исто така, чистење овие печење чаши пред да ги користите.Идеален за внатрешна и надворешна usages, пикник, кампување, угостителство, клуб, туш, свадба, забавата и сите видови на собирање.Држење храна, како cupcake, creme brulee, свежи, пита, цимет ролни, кукла, пудинг, пудинг, jello, итн.Зачувај вашиот чистење време со овие !.Eusoar Алуминиумска Фолија за Печење Чаши слободни вашата рака форма чистењето на остатоците на пече тави кои можете само да уживате во вашиот времето за печење.Започнете ја вашата cupcake проект со овие убави чаши!.Идеален за внатрешна и надворешна usages, пикник, кампување, угостителство, клуб, туш, свадба, забавата и сите видови на собирање.Држење храна, како cupcake, creme brulee, свежи, пита, цимет ролни, кукла, пудинг, пудинг, jello, итн.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите