.

.

Aibesy A9 Мини Преносни Термички Белешки Печатач 203dpi BT Џеб Фото Mobile Printer Приемот Етикета Создателот Налепница Поддршка 56mm/77mm Ширина на Хартијата Компатибилен со Android и i

Aibesy A9 Мини Преносни Термички Белешки Печатач 203dpi BT Џеб Фото Mobile Printer Приемот Етикета Создателот

мислење на клиентот:

DEN 2183.76
Достапност
Во достапна форма

【Компатибилен со Повеќе Големини Хартија】 : Поддршка 56mm/77mm термичката ширина на хартијата, 30мм се тркалаат дијаметар.Корисниците можат да користат различни ширина на печатење на хартија според нивните потреби, и да не се грижите за ограничени димензии на печатење. 【Мини Печатач】 : Поддржуваат Безжичен BT поврзани со паметен телефон и USB кабелот поврзан со КОМПЈУТЕР.Компатибилен со Android & i OS & Windows Систем.Ве молиме следете го упатството за корисникот да ја преземете во однос СТАН (Peri Page) на вашиот паметен телефон, можете да ги печатите во секое време и секаде кога ќе се поврзе успешно. 【Печатење на Сите Ви се Допаѓа】 : Поддршка за печатење белешки & слики, фотографии, етикети, пораки, листи, бар-кодови, QR кодови, рачно цртање, OCR за препознавање на текст, банери, не е во ред прашања, датотеки, веб страница за печатење, AR фото и така натаму.АПЛИКАЦИЈАТА нуди спектар на емоции и теми за да се направи вашите содржини стилски, забава и практични. 【Термички Печатење Главата】 : Усвојува високо квалитетни Јапонски оригинални печатење главата, 203 DPI резолуција, добри и јасни печатење ефект, ги надминуваат и слични производи на пазарот.Печатачот не треба мастило кертриџ кога го користите, слабо функционирање на трошоците. 【Вградената Батерија】 : Вграден-во литиум батерија, кои работат во ниско ниво на бучава.Преносни и лесен, тој може да се стави во џебот или чантата, лесно да се однесе насекаде.Најдобар подарок за студенти, канцеларијата на работниците, љубовник, пријатели, семејство.фото и така натаму.АПЛИКАЦИЈАТА нуди спектар на емоции и теми за да се направи вашите содржини стилски, забава и практични. 【Термички Печатење Главата】 : Усвојува високо квалитетни Јапонски оригинални печатење главата, 203 DPI резолуција, добри и јасни печатење ефект, ги надминуваат и слични производи на пазарот.Печатачот не треба мастило кертриџ кога го користите, слабо функционирање на трошоците. 【Вградената Батерија】 : Вграден-во литиум батерија, кои работат во ниско ниво на бучава.Преносни и лесен, тој може да се стави во џебот или чантата, лесно да се однесе насекаде.Најдобар подарок за студенти, канцеларијата на работниците, љубовник, пријатели, семејство.Спецификации : Модел : A9 Боја : Бела Материјал : ABS Печати Тип : Термички Печатење на Текст : 5 V,2 A Резолуција : 203dpi Хартија Roll : Поддршка Max.56*30мм/Max.77*30мм се Тркалаат Дијаметар : ≤30мм Термичка Хартија Компатибилен : Белешки на Хартија/Налепница/Label/Фото Хартија Врска : BT/USB Конекција Брзина на Печатење : Макс.10мм/s Изградена-во 2 парчиња Литиум Батерија : Секој 800m Ah,7.4 V Полнење Интерфејс : Micro USB Полнење Време : Околу 2 Часа Систем Поддржан од : Компатибилен со Android, i OS, Windows СТАН Јазик : Кинески/English/Јапонски/корејски/Тајландски/германски/француски/руски/шпански/португалски Објект Големина на : 11.8 * 7.1 * 4.4 cm / 4.6 * 2.8 * 1.7 во Објектот Тежина : 215g / 7.6 оз Пакет Големина : 12.2 * 9.5 * 5.0 cm / 4.8 * 3.7 * 2.0 во Пакет Тежина : 360g / 12.7 оз Белешки : Поради прирачник за мерење, 1-3мм отстапување е нормално.Ве молиме прочитајте го упатството за корисникот внимателно кога вашиот почнете да го користите производот.За подобро печатење квалитет, ве молиме да ги купуваат нашите службено назначени хартија.Пакување Листа : 1 * Термички Печатач 1 * Белешки на Хартија се Тркалаат(77mm) 1 * USB Кабелот 1 * Пар на Хартија во Ролна Одбивни 1 * Прирачник за Корисникот(Кинески/English/Јапонски/корејски/Тајландски/германски/француски/руски/шпански/португалски).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите