.

.

TUIJODAIX 30 Пакет Низок Напон Fastlock Жица Конектори за Пејсажи Осветлување на Патот Светла 12-18 Мерач Кабел Конектор, Добро Работи за Хоризонтален Осветлување Отворен Пат?

TUIJODAIX 30 Пакет Низок Напон Fastlock Жица Конектори за Пејсажи Осветлување на Патот Светла 12-18 Мерач Кабел

мислење на клиентот:

DEN 1663.20
Достапност
Во достапна форма

30 Pack и Завртка Тесни Дизајн - посигурен отколку притисни или притиснете стил конектор.Најдобри подобрување на завртка тесни дизајн, кој го направи посигурен отколку притисни или притиснете стил конектор.Висок-Квалитет - Изработени од најлон со пламен retardant и месинг pin обложено со никел, убаво изградени жица конектори се обезбеди отпорност на корозија и електрична спроводливост, за дома и проектот отворено низок напон пејзаж жица користење.Лесен за Инсталација и Издржливи-Тоа трае само 3 минути да можете лесно да инсталирате два низок напон жици на опрема за осветлување, без користење на било какви алатки, елиминирање на проблеми на соголување, извртување и заварување, и зачувување на многу жици време.Висока Компатибилност-Нашиот низок напон жица конектори се компатибилни со 12-18 спецификации на енергетски кабли,широко се користи во надворешниот ѕид месеци, edge, walkway, градина, огради, uplight, патот и патио палубата осветлување , итн.Доверба Гаранција-Ние се стремиме да се обезбеди секој клиент со одлични услуги на клиентите за да се осигура дека ќе имаат пријатен шопинг искуство.Ако имате било какви прашања, прашања или ви треба помош, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате директно. 30 пакет низок напон на отворено конектор сет е доволно за да се поврзете 30pack низок напон на отворено светлина тела или да го замени погрешни конектор IP 65 супер запечатување на процесот можат да го издржат врнежлив и снежните времето.Не crimping, Нема сечење, Без спојување.Разликата е во тоа што секој од нашите игли за низок напон конектор биде изработен од никел е оближена со месинг, со кој се обезбеди отпорност на корозија и electrial спроводливост за употреба на отворено.Функција : Построги тема дизајн се избегнува расклатување по долго време користење на Продолжената никел-обложено месинг pin 100% висок квалитет на здрав најлон пластични Користат за 12 -18 мерач низок напон пејзаж жици меѓу 12-24 Volts Предност : Рециклираат Брзо се поврзете Работат stably Широка примена.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите