.

.

Кука и Прстен Про (Плажа Ленти) со Шише Настроената и Магнетни Шише Капаче Фати

Кука и Прстен Про (Плажа Ленти) со Шише Настроената и Магнетни Шише Капаче Фати

мислење на клиентот:

DEN 2133.60
Достапност
Во достапна форма

Ова е покачен верзија на класичниот кука и прстен игра со додадена бонус од шише настроената и магнетни шише капаче фати.Овој прекрасен дизајн е направен со 9 парчиња од цврсто дрво врзани заедно за да се создаде овој прекрасен "Плажа Шари" дизајн.Секој одбор да има уникатен талент за тоа, бидејќи на природни зрна на различни шумата.Некои луѓе се јавам на оваа Кука и Прстен игра со други имиња како Bimini Ѕвони, Ѕвони и Фрли или Прстен на жица.Оваа зависност игра е едноставно во концепт, но бара некои вештини за да се справат.Да се игра, само да стојат назад и завртете го прстенот.Добиете прстен да се држиме кон јадицата и ќе се постигне точка.Секој играч се врти занишан прстен 10 пати и првиот играч да стигнат до пред-определено место вредност победи на играта.Оваа Кука и Прстен игра има вграден шише настроената и единствена магнетна шише капаче фати.Кога ќе го отворите вашиот шише, капа ќе падне и се држи до neodymium-магнет што се вградени во внатрешноста на дрво директно под шише настроената.Шише капаче фати ќе се одржи во ТЕКОТ 24 шише капи и тоа ќе биде централна точка на овој уникатен и возбудлива игра.Доаѓа Со : Дрвена основа (12" x 6.75" x .75") со изгради-во neodymium магнет - 1 Челик шише настроената (Монтирани да база) - 2" Челичен Прстен со 8' од најлон string - 3.5" Челик кука - 1.5" Око кука завртка - 2 Монтажа завртки - Собрание и монтажа инструкции.Ве молиме прочитајте Опис на Производот да знаат како да играат.Како Да се Игра : На Јадица и Прстен играта е лесно да се игра и може да се игра со било кој број на играчи.Секој играч ќе завртете го прстенот 10 пати постигнувајќи точка за секој пат прстен стапови кон кука.Се врти занишан прстен и првиот играч до 21 поени правец.Подесување на Кука и Прстен играта : Подесување е прилично лесно, само се качи на играта табла на ѕид со кука мерење околу 4' од земјата.Следната планината окото кука во таванот на околу 4-5' од ѕидот.Потоа ги преземат прстен и место на кука и се врзуваат силно окото кука оставајќи само малку од гасена во низа.Ќе треба да се прилагоди на string како потребни со цел да се добие точната должина.Играта станува потешко на подолг string е, па ако се најде во игра е премногу тешко или вашиот тавани се високи, можеби ќе треба да се движат на око кука поблиску до играта табла или можеби дури и не мора да се прилагоди на висината на играта одбор, врз основа на вашиот плафон висина.Традиционалната игра на Кука и Прстен, Bimini Прстен и Прстен Бикот има многу варијации на правилата претежно врз основа на географската локација.Обидете се брзо пребарување на Google за да дознаете за другите начини за да се игра оваа класична игра.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите