.

.

GACDR Деца Боја Четки, 20 Парчиња Розова Боја Четки за на доградба на Акрилни Сликарство Масло Акварел Gouache, Уметник Боја Четка во Собата за Тело Лице Помине Уметност Де

GACDR Деца Боја Четки, 20 Парчиња Розова Боја Четки за на доградба на Акрилни Сликарство Масло Акварел Gouache,

мислење на клиентот:

DEN 1183.20
Достапност
Во достапна форма

ВРЕДНОСТ ПАКЕТИ АКРИЛНА БОЈА ЧЕТКИ-2 Пакување од 10 парчиња различни големини и со различни форми : укажа круг, рапави, filbert, рамни и лагер / за опремата, должината му е на располагање од 16.5 cm да 19.2 cm (6.5 да 7.5 инчи).Совршен за деца, уметници, аматери, студенти, деца и ликовните уметници на сите нивоа.тоа е Прекрасен подарок за вашите пријатели и семејства кои имаат забава во сликарството!.ВИСОК КВАЛИТЕТ на МАЛИ БОЈА ЧЕТКА - дрвена рачка е директно и упорни, мазна и без пукнатини, обезбедување на совршена комбинација на рамнотежа и удобност.Страна направена и висок квалитет на алуминиум двојно-crimped ferrules, На влакната не излезе.Наменет за долго време се користи, без компромис за извршување или изглед по повеќе сликање и за чистење.УДОБНА РАЧКА-дршката пресек е тркалезна и четки се лесно да се одржи и да се манипулира .соодветна должина, го одржат својот совет и,удобноста е добро,и дефинитивно одам на работа.модел глеѓ, како и акрилна боја.МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН - Ова избрани боја четки собата може да ги исполни сите ваши потреби, Идеален за акварел, масло, акрилна слика и gouache.Тоа може да се користи за сликање на тело, ноктите, лицето, минијатурна, модел, керамички, занает уметничка слика.Одличен подарок за вашите деца, пријатели, почетници, професионални бои, уметници итн.на Божиќ, ноќта на Вештерките Тиква, Роденден, Денот на Мајката, Велигден Ден, Денот на Вљубените, Денот на Благодарноста, за Нова Година.ЛЕСНО ОДРЖУВАЊЕ - се Чисти вашиот маслени бои четки веднаш по користејќи ги со топла сапуница вода и нежно reshaped со вашите прсти.Воздух-сува четки и да ги чува во сметководствената сад во врвот-врвот позиција за долго време на употреба.Што ќе се добие : 10 парчиња уметник четки поставите * 2 Пакет,и ако имате било какви прашања со оваа слика комплет, ве молиме да бидат слободни да контакт со нас и ние ќе ви помогнат во рок од 24 часа. - Идеален за акварел, масло, акрилна слика, тело, ноктите, се соочуваат со сликарството, минијатурна, модел, керамички, занает уметничка слика. -Одличен подарок за вашите деца, пријатели, почетници, професионални бои, уметници или секој кој се забавуваат во сликарство. - може да се користи во училиште, патување или дома или на било кое место ќе може да се наслика.Круг Совети : #2, #4. Filbert Совет : #8, #9. Станот Совети : #7, #10. Лагер / Detail : #1, #3, #5, #6. - Идеален за акварел, масло, акрилна слика, тело, ноктите, се соочуваат со сликарството, минијатурна, модел, керамички, занает уметничка слика.-Одличен подарок за вашите деца, пријатели, почетници, професионални бои, уметници или секој кој се забавуваат во сликата - може да се користи во училиште, патување или дома или на било кое место ќе може да се наслика.ОДРЖУВАЊЕ. 1.Ве молиме да ги добиете во вода веднаш по употребата или тие stiffen нагоре. 2.Чистење : Исчистите уметност боја четки поставена во топла сапуница вода, масло/растворувач базирани на бои-нафта суштина, и исплакнете.Сушење / Чување : (Рамен мудро или главата нагоре.). 3.Преструктуирање влакната нежно и да чекаат додека не се исуши пред складирање.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите