.

.

Магнетни Taillight, ПРЕДВОДЕНА Влечење Приколка Светлина, Магнетни Влечење Светлина Комплет, 1 Пар 12V Магнетни LED Безбедност Индикатор за Светло во Taillights за Приколката н

Магнетни Taillight, ПРЕДВОДЕНА Влечење Приколка Светлина, Магнетни Влечење Светлина Комплет, 1 Пар 12V Магнетни

мислење на клиентот:

DEN 1868.88
Достапност
Во достапна форма

ШИРОК СПЕКТАР НА УПОТРЕБА : магнетното taillight може да се користи како опашка светлина, кочница светлина, индикатор и регистрација на светлината.E4 означени, сигурен за употреба, има долг животен пат.ИНФОРМАЦИЈА за ПРОИЗВОДОТ : На taillights за приколка има 16 диоди (5 црвена + 5 жолта + 6 лево табличка светла), ПРЕДВОДЕНА комбинација престане, вртејќи се за да опашка страна маркер светлина со рефлектор.КАРАКТЕРИСТИКИ : IP68 водоотпорен ниво, LED приколка светла се целосно заварени заедно, и опашката светлина коло е запечатена.2.5 M поврзување на кабел (помеѓу двете светилки) и 7,5 M 7 core кабел (од една светлина на вашиот извор на енергија).ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : На taillights за приколката на камион има две инсталација методи, со користење на магнети или завртки да се инсталира.Супер светло прозрачна и лесен за употреба.ПОГОДЕН ЗА : На 12v магнетни taillight е одлична за приколки, каравани, horseboxes, земјоделски возила, итн.Карактеристики : 1. Тоа може да се користи како опашка светлина, кочница светлина, индикатор и регистрација на светлината.2. E4 означени, сигурен за употреба, има долг животен пат.3. 16 диоди (5 црвена + 5 жолта + 6 лево табличка светла), ПРЕДВОДЕНА комбинација престане, вртејќи се за да опашка страна маркер светлина со рефлектор.4. IP68 водоотпорен ниво, LED приколка светла се целосно заварени заедно, и опашката светлина коло е запечатена.5. Две инсталација методи, со користење на магнети или завртки да се инсталира.Супер светло прозрачна и лесен за употреба.6. 2.5 M поврзување на кабел (помеѓу двете светилки) и 7,5 M 7 core кабел (од една светлина на вашиот извор на енергија)7. Одлично за приколки, каравани, horseboxes, земјоделски возила, итн.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Each Светлина (W*H*D) : Прибл. 9.5*10*3.5 cm/3.74*3.94*1.38 in Weight : Прибл.1800g/63.49 oz Voltage : 12 VLight Длабочина вклучувајќи Магнет : 6.5 см/2.56 in Magnet Дијаметар : 7.5 cm/2.95 in Connecting Кабел Должина : 2.5 cm/0.98in7 Главниот Кабел Должина : 7.5 cm/2.95 in Light : 111*95*40mm/4.4*3.7*1.6 in Thickness (со завртки) : 58mm/2.28 in Thickness (со магнет) : 70mm/2.76 in Plug режим на конекција : белата линија претставува негативен пол, црна линија претставува диск, црвената линија ја претставува лево свртување, и зелена линија го претставува право turn Package Листа : 1 * Пар на Опашката Светлина.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите