.

.

TLYXB Pendant Светлина Тела - 1-Светло Украсни Лустери Тркалезна Форма Алуминиум Легура Сенка Островот Светла за Спалната соба Ресторан Кујна Островот Над Мијалник / E27

TLYXB Pendant Светлина Тела - 1-Светло Украсни Лустери Тркалезна Форма Алуминиум Легура Сенка Островот Светла

мислење на клиентот:

DEN 5519.76
Достапност
Во достапна форма

ЕДНОСТАВЕН, СТИЛСКИ ДИЗАЈН : Виси pendant со шармантна дизајн покажува исклучи својата убаво сенка.Уживајте во топла светлина.Да се донесе елегантен и уникатен декорација во секоја соба.ДИМЕНЗИИ : Сенка : 3 x 7 x 7 инчи.Вклучува 39.37" виси жица за саканата виси висина (Ако треба да се прошири на суспензија жица, ве молиме контактирајте со нас).Предлози за употреба област : 5-10 метри квадратни.СИЈАЛИЦА БАРАЊА : 1x E27 База Сијалица (светилки не се вклучени).Може да се користи со LED светилки/енергија-заштеда на светилки/блескаво светилки.Напон : 110-240 V за Светот.ЗАЛИЧИ ВАШИОТ ДОМ : Совршен за над Кујнски Остров, Над Мијалник и или на маса, погоден за комерцијални проекти, како што се ресторани & барови.Висат оваа елегантна, лесно да го инсталирате тела во многу локации.Овој производ е продаден од страна на TLYXB, е-Мејл ни се чувствувам слободен, кога ќе се сретне проблем на нашите производи, ве молиме, Ние ќе ви помогнат да се реши тоа, ви Благодариме.Најдобри желби!.Стил : Среден Век Modern Material Metal Color : Бела, Црвена, Сина, Сива, Црна, Pink Item Тежина : 2.42 pounds Product Димензии : 3 x 7 x 7 inches Assembled Висина : 7.5 centimeters Assembled Должина : 18 centimeters Assembled Ширина : 18 centimeters Number на Светла : 1 Voltage : 110 Volts - 240 Volts за Worldwide Power Извор : ACWattage : 40 watts Luminous Флукс : 750 Lumen Batteries се Вклучени : No Batteries е Потребно : No Type на Сијалицата : E27 Include или не вклучуваат светилки : Не вклучувајќи bulbs Room Тип : Entryway, Dining_room, Кујна, Мансарда, Бања, Спална соба, Living_room Package includes Pendant Светла * 1 (Не вклучувајќи светилки)☀ Забелешка : 1. Ве молиме проверете ја големината на лустерот пред да нарачате за да се обезбеди дека светлината одговара на вашиот.2. Ве молиме бидете сигурни дека моќта е отсечени пред инсталацијата.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите