.

.

Aibesy Калкулатор Десктоп Калкулатори, со LCD Пишување Таблета 12 Цифри Дисплеј 4inches LCD Екран со Перото Избрише Копчето Тенок и Лесен Дизајн за Учениците Секојдневно и Ос

Aibesy Калкулатор Десктоп Калкулатори, со LCD Пишување Таблета 12 Цифри Дисплеј 4inches LCD Екран со Перото

мислење на клиентот:

DEN 527.76
Достапност
Во достапна форма

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Калкулатор со Пишување Подлога - комбинација на калкулатор и препознавањето на одборот, кој се предвидува да се напомене место при пресметувањето, подобрување на проучувањето и ефикасноста на работата.Удобен & Преносни - Калкулатор тежина само 108g(3.8 оз), многу компактен, кои можете да ги носите во вашата торба.И да го користите веднаш кога е потребно, погодно за земање белешки на телефонски повици, брзо белешки, и состанок минути.Здрав и Еко-пријателски - пишување одбор поддржува повтори пишување, намалување на хартија потрошувачка и е направен од сино светло-слободно LCD екран за око за заштита.Две-начин на Енергија Соларна енергија сили калкулаторот, без батерии се потребни.Notepad се напојува со 1 * CR2032 копчето батеријата, не треба да се наплатат и да се поврзете, ултра-ниска потрошувачка на енергија, долг животен век.Едноставност Дизајн - Со специјалното пенкало прилог на својата страна, можете да ги користите за пишување или аритметика и слика истовремено.И едно копче за да го избришете предлог, едно копче за заклучување и заштита на пишувањето.Карактеристики : Калкулатор со Пишување Подлога - комбинација на калкулатор и препознавањето на одборот, кој се предвидува да се напомене место при пресметувањето, подобрување на проучувањето и ефикасноста на работата.Удобен & Преносни - Калкулатор тежина само 108g(3.8 оз), многу компактен, кои можете да ги носите во вашата торба.И да го користите веднаш кога е потребно, погодно за земање белешки на телефонски повици, брзо белешки, и состанок минути.Здрав и Еко-пријателски - пишување одбор поддржува повтори пишување, намалување на хартија потрошувачка и е направен од сино светло-слободно LCD екран за око за заштита.Две-начин на Енергија Соларна енергија сили калкулаторот, без батерии се потребни.Notepad се напојува со 1 * CR2023 копчето батеријата, не треба да се наплатат и да се поврзете, ултра-ниска потрошувачка на енергија, долг животен век.Едноставност Дизајн - Со специјалното пенкало прилог на својата страна, можете да ги користите за пишување или аритметика и слика истовремено.И едно копче за да го избришете предлог, едно копче за заклучување и заштита на пишувањето.Спецификација : Боја : Црна, Бела, Сива (Изборен) Материјал : ABS Големина на Екран : 4-инчен, 3,5-инчен (Изборен) Моќ од Страна на : CR2032 Копчето батеријата 3 V, 240m Ah Производ Големина : 4-инчен : 122x92x15mm, 108g/3.8 оз 3.5-инчен : 160x94x13.8мм, 108g/3.8 оз Пакет Големина : 4-инчен : 135x105x19mm/5.3x4.1x0.7in, 135g/4.8 oz 3.5-инчен : 170x105x17mm/6.7x4.1x0.7in, 148g/5.2 oz Packing Листа : 1 x Калкулатор со Пишување Подлога 1 x Пенкало 1 x Прирачник за Корисникот.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите