.

.

Heall Oscilloscopes Oscilloscope Multimeter Дигитални Et828 Графички 1mhz 2.5 msps Земање мостри Стапка 2 во 1 Црно

Heall Oscilloscopes Oscilloscope Multimeter Дигитални Et828 Графички 1mhz 2.5 msps Земање мостри Стапка 2 во

мислење на клиентот:

DEN 4679.76
Достапност
Во достапна форма

DC напон : Опсег : 400m V/4 V/40 V/400 V/1000 V Uncertainty : 0.75% rdg+10dgt AC напон : Uncertainty : 1.0% rdg+10dgt.Multimeter мерни функции : AC/DC напон, AC/DC струја, отпорност, capacitance, фреквенција, должност циклус, диоди тест, тест на континуитет. 240*320 Висока дефиниција екран во боја : во боја приказ на multimeter oscilloscope е појасно, и секундарниот дисплеј на дното дава повеќе функција менија.На PC софтвер може лесно да се комуницира со компјутер за анализа на податоците и резултатите од тестот архива, преку USB интерфејс и компјутерска конекција, преносот, може да се анализира и печатење на податоците од напон рачни multimeter.Oscilloscope multimeter 2 во 1, подобрување на работа ефикасност.Едно-копче oscilloscope : нема потреба oscilloscope сонда, мерење директно бранови.Брзи и прецизни мерења на локации, јасно бранови екранот.Description Handheld oscilloscope функција и дигитални multimeter функција, дигитални multimeter функции интегрирани мултифункционален рачен инструмент, совршен за областа употреба, можете да изберете автоматски да исклучување или постојан операција, можат да се применат на работното место, како што се семејството, училиштето, и фабрика.нарушување откривање исто така се заштити безбедноста.Features Oscilloscope-Боја : црна.-Материјал : ABS.-Големина : 160x32x83mm/6.3x1.26x3.27inch.Дисплеј : 320*240 LCMDisplay површина : околу 2.4 inches Backlit : white Input отпор : 10 MΩBattery : 3 * АА батерија (не се вклучени)потрошувачка на Енергија : за 80m AUse време : слаба светлина околу 5 hours Storage : 100 data/10 waveforms Use средина : 0~40â"ѓ, <75%RHStorage средина : -10~60â"ѓ, <90%RHBandwidth : ACV/1 MHz ACA/5 KHz Max.во реално време за земање мостри стапка : 2.5 Msps Multimeter мерење : автоматско спектар + прирачник range Oscilloscope функција секундарниот дисплеј : VP-P, просечната вредност, ефективна вредност, фреквенција, време база, amplitude Measurement режим : нормален, automatic DC струја : Опсег : 40m A/400m A/4А - /10 AUncertainty : 1.2% rdg+10dgt AC струја : Опсег : 40m A/400m A/4А - /10 AUncertainty : 1.5% rdg+10dgt Resistance : Опсег : 400.0 Ω~40.00 MΩUncertainty : 1.0% rdg+5dgt Capacitance : Range : 0.1 ну~100, 10.00 m FUncertainty : 2.0% rdg+10dgt Frequency : Опсег : 5 Hz~10 MHz Uncertainty : 1.0% rdg+5dgt Duty циклус : Range : 0.1%~99.9%Uncertainty : 1.0% rdg+5dgt Diode тест : напон е за 5 V, тест тековни е околу 1,5 m AContinuity тест : судот отпор за :

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите