.

.

Ohaus SHLD0415DG Светло Должност Орбитал Shaker, Дигитални, 120V

Ohaus SHLD0415DG Светло Должност Орбитал Shaker, Дигитални, 120V

мислење на клиентот:

DEN 525.60
Достапност
Во достапна форма

ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ ДЕЛ NUMBER30391912. ДОЛЖИНА INCHES16-1/4. ШИРИНА INCHES10-1/4. ВИСИНА INCHES4-1/4. ТЕЖИНА LBS24. Ohaus SHLD0415 DG Светло Должност Орбитал Shaker, Дигитални, 120 VDependable Ohaus Светло Должност Shakers се дизајнирани за апликации со носивост до 4 кг.Одберете од две орбити и брзина се движи за да се оптимизира вашата примерок се меша.Еден дигитален модел наменети за употреба со microplates, два дигитални модели дизајнирани да работат со додатоци и не-дигитален економска единица за секојдневното тресење.Сите модели функција тројно ексцентричен диск системи за стабилна тресење со микропроцесори-контрола за сигурен тресење акција.Карактеристики : Апликации : ELISA Assays, Мобилен Култури, Immunoassays, Протеини Студии, Бактериска и Габична Култура, Боење/Destaining, Која Техники, ДНК Studies Display : Лесен-за-читање, независно LED дисплеи за брзина/време им овозможи на операторот за да се прикажат сите поставки истовремено (дигитални модели) и основни контрола на копчиња со dial ознаки за брзина/време (аналогни модели)Работата : Монтажни 3-жица мозок и plug (вклучени)Изградба : Фрли aluminum Design Карактеристики : Не се лизга мат (11.75 x 8.75 инчи или 29.9 x 22.2 cm) се вклучени со сите модели освен на Microplate Shaker BRANDOhaus MANUFACTURERS ДЕЛ NUMBER30391912 LENGTH INCHES16-1/4 WIDTH INCHES10-1/4 HEIGHT INCHES4-1/4 WEIGHT LBS24 DESCRIPTIONLight Должност Орбитал Shaker CONSTRUCTIONAluminum CAPACIty8 кг / 3.6 kg TEMPERATURE RANGEAmbient +5 - 65 CVOLTAGE120 VFREQUENCY50/60 Hz TYPELaboratory Shaker PACKAGE QUANTITY1 CERTIFICATIONSCAN/АДС C22.2 61010-2-051, УЛ 61010-1, TUV SUDSPEED40 - 300 RPMPLATE SIZE11-3/4" x 8-3/4"ВОЗИ SYSTEMBrushless DC Мотор; Тројно Eccentric ORBIT DIAMETER0.6" (15 mm) CONTROLDigital MOTIONOrbital TIMER1 Вториот - 160 Часа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите