.

.

Дрвени Боја Коцки, Лесно Складирање Боја Сантиметар Коцки за Учат Пребројување

Дрвени Боја Коцки, Лесно Складирање Боја Сантиметар Коцки за Учат Пребројување

мислење на клиентот:

DEN 1072.80
Достапност
Во достапна форма

Сетот се состои од 120 коцки, секој мерење 1 инч, што е ставен во погодно за складирање торба за лесно складирање, погоден за деца над 3 години, вклучувајќи ги и децата на предучилишна возраст и постари деца.Образовни, редење коцки е одлична можност за учење за деца, во прилог на креативност, исто така, ќе помогне во развојот на пребројување на гласовите и математички вештини.Шарени градежни блокови имаат 6 светли бои, вклучувајќи ги и сина, зелена, виолетова, портокалова, жолта и црвена, децата ќе го цениме и да уживаат во разни бои.Рацете на боја коцки се направени од високо квалитетни дрва, направени од дрво, цврста, мазна, и брус слободно, тоа е светло обоени, лесно да се разликуваат, и погоден за деца.Тоа е многу погодна за губење на мерење, пребројување на гласовите и patterning, го воведува математичките концепти на децата, и ги воведува децата да површина и волумен мерење.Функција : 1. Тоа е многу погодна за губење на мерење, пребројување на гласовите и patterning, го воведува математичките концепти на децата, и ги воведува децата да површина и волумен мерење.2. Рацете на боја коцки се направени од високо квалитетни дрва, направени од дрво, цврста, мазна, и брус слободно, тоа е светло обоени, лесно да се разликуваат, и погодна за children3. Сетот се состои од 120 коцки, секој мерење 1 инч, што е ставен во погодно за складирање торба за лесно складирање, погоден за деца над 3 години, вклучувајќи ги и децата на предучилишна возраст и постари деца.4. Шарени градежни блокови имаат 6 светли бои, вклучувајќи ги и сина, зелена, виолетова, портокалова, жолта и црвена, децата ќе го цениме и да уживаат во разни бои.5. Образовни, редење коцки е одлична можност за учење за деца, во прилог на креативност, исто така, ќе помогне во развојот на пребројување на гласовите и математички вештини.Како да го Користите : Спецификација : Предмет Тип : Боја Cubes Material : Wood Compatible : 3 Години + Пакет Листа : 1 x Складирање Bag78 x Зграда Blocks34 x Card Note : Поради прирачник за мерење, ја прикажува големината може да има некоја грешка од 0 до 2 cm/0-0.7.Производот е мал, ве молиме да се игра под надзор на возрасен, производот не е за јадење.И се должи на разликите помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме!.

Клучни карактеристики

Item Type:
Color Cubes
Material:
Wood
Compatible:
3 Years Old +
Package List:
1 x Storage Bag :
78 x Building Blocks :
34 x Card :
Due to manual measurement, the displayed size may have an error of 0 to 2 cm/0‑0.7in. The product is small, please play under the supervision of an adult, the product is not edible. :
And due to the differences between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. Thanks! :

Им се допаѓа и на купувачите