.

.

2PC ВАЛУТНА Машки да LC Женски Хибридни Оптичко Влакно Конвертор Адаптер+ 2PC LC Женски SC Машки Хибрид Страната Singlemode 9/125 СМ Оптички Влакна Адаптер за Полнач

2PC ВАЛУТНА Машки да LC Женски Хибридни Оптичко Влакно Конвертор Адаптер+ 2PC LC Женски SC Машки Хибрид Страната

мислење на клиентот:

DEN 342.96
Достапност
Во достапна форма

Ниско На Тежината : ВАЛУТНА да LC Адаптер има ракави со Циркони керамика, овозможува висок димензионални точност, го намалува вметнување на косата и го спречува ESD штета Горење.И Вметнување на тежината на нашата SC да LC Адаптер е помала или еднаква на 0.3 d B.Издржливи Адаптер : Ова оптички влакна адаптерот може да се користи, висока прецизност и добра компатибилност.Компактен Дизајн : Нашите влакна конектор има мини големина и лесен.Широко Апликација : Компатибилен со Визуелни грешка Локатор (VFL), Optical Power Meter.Се применуваат за Телекомуникации-CATV Инженерство и Одржување, Оптички мрежа Одржување, Оптички за Мерење вози инженерство, како и други влакна-оптички проекти.Постојат single-mode multimode, КОМПЈУТЕР, и АПЦ.LC-ВО странска валута (Машки) Singlemode Влакна Адаптер е во согласност со IEC 61754-4, IEC 60784-14, и за минлив исхемичен напад 604-3 и се во согласност со Ro HS стандарди.Име на производ : ФК/UPC(Машки)-LC/UPC(Женски).SC/UPC(Машки)-LC/UPC(Женски).SC да LC Адаптер се Вратите на Тежината : ≥ 50d B.Осипување го Оценувате : ФК : ≤0.20 d B /SC : ≤0.30 d B.Оперативен Temp : ФК : -40°~95°C /SC : -40°~85°C. Ракав Материјал : ФК : Керамички+метал /SC : Кубни Циркони Керамички.Тежина : ФК : 6g/1pc SC : 4g/1pc.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите