.

.

Дигитален Оптички Аудио Кабел Toslink Ултра Трајни Најлон Плетенка Јакна Тенок Флексибилни Оптички Влакна Кабелот за домашно Кино, Звук бар,ТВ,PS4,Xbox (10ft/3м Сив)

Дигитален Оптички Аудио Кабел Toslink Ултра Трајни Најлон Плетенка Јакна Тенок Флексибилни Оптички Влакна Кабелот

мислење на клиентот:

DEN 191.76
Достапност
Во достапна форма

【Универзална Компатибилност】 - Оптички аудио кабел е компатибилен со CD/DVD, Blu-Ray Плеери, PS3/4, Xbox 360, Xbox Еден, Smart TV, Плазма ТВ, КОМПЈУТЕР-звучна картичка, DAT рекордери и high-definition уреди со TOSLINK/ОПТИЧКИ пристаништа.Како што оптички адаптер ,Мини адаптер toslink и оптички кабел за продолжување спојка конектор адаптер. 【Неверојатна Durablity】 - Дигитален оптички кабел направени од издржлив слој од најлон мрежа јакна придонесува за OD4.0mm тешки изградба која го штити кабелот од kinks и nicks.Што е најважно, тоа во голема мера го минимизира правец на трајно оштетување на влакна јадро од случајно искривен. 【Неверојатна Durablity】 - Дигитален оптички кабел направени од издржлив слој од најлон мрежа јакна придонесува за OD6.0mm тешки изградба која го штити кабелот од kinks и nicks.Што е најважно, тоа во голема мера го минимизира правец на трајно оштетување на влакна јадро од случајно искривен. 【Нуди Чувствувате HI-FI Звук】 - Поврзете сите аудио компонента, како soundbars да примачите/preamps, аудио процесори, DACs.Совршен за некомпресирани PCM аудио, компресирана 5.1 да 7.1 опкружувачки звук системи, вклучувајќи Dolby Digital Plus DTS-HD Висока Резолуција, ADAT и LPCM. 【Она Што Ќе Добиете За?】- 1x Digital Toslink Оптички Кабел.Ние поддршка на извршувањето на сите производи и сакате да се осигура дека секој клиент е задоволен со нивното купување.Ако сте незадоволни со производот поради некоја причина, ние ќе ви обезбеди едноставна политика на враќање и одлични услуги на клиентите.Сите наши производи се поддржани од страна на нашите највисоко оценет доживотна гаранција.Дигитален Оптички Аудио Кабел Toslink Кабел 10ft - [Памук Плетенка Јакна,Ултра-Трајни] Флексибилни и Издржливи Оптички Влакна Кабелот за домашно Кино, Звук бар, ТВ, PS4, Xbox.Дигитален Оптички Аудио Кабел Карактеристики : . 1.Hi Fi Звук Пренос : Поддршка Аудио fomat : LPCM2.0/DTS/Dolby-AC3,без одлагање во сигнал на пренос. 2.Ултра-Дебел Плетенка Јакна : Најлон плетенка јакна го прави полесно за рутирање, поставување, и инсталирање на кабел под никакви околности. 3.Ниско-Загуба Core :Низок jitter синтетички влакна и конектори да го потиснат вибрации и подобрена внатрешна бучава одбивање давајќи ви појасни, продлабочување на бас и да ги елиминираат влакно-интеракција нарушување. 4.Цврст-core бас диригент оптимизира ниска фреквенција сигнал за пренос за подобрување на басот за крајната слушање искуство. 5.Пријателски Дизајн : Отстранлив гума совети за заштита на конектори.Имајте на прашина, честички од оптички завршува. 6.Тешки оклопна овозможува максимално аудио квалитет :се Намали нарушување и сигнал загуба; минимизира се вратите на тежината, толку музика, дијалог и звучни ефекти се секогаш јасни, драматични, богато детален во одлична сигнал за квалитет.Спецификации : .Кабел Боја : Сива Боја.Конектор : Toslink машки да Toslink машки.Поддржува компресирани : 5.1/7.1 дигитални опкружувачки звук и некомпресирани lossless PCM аудио.Пакетот Вклучува : .EMK Дигитален Оптички Аудио Кабел *1.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите