.

.

4 Основни FTTH Влакна Дистрибуција Кутија, 4 Port Влакна Дистрибуција Кутија Splitter Кутија YOUCHENG, за SC, ФК, E2000 Адаптери

4 Основни FTTH Влакна Дистрибуција Кутија, 4 Port Влакна Дистрибуција Кутија Splitter Кутија YOUCHENG, за SC,

мислење на клиентот:

DEN 383.76
Достапност
Во достапна форма

На 4-јадрото на оптичкото влакно дистрибуција кутија, се користат за приклучување спојување, поделба, инсталации за пренос и другите функции на оптички пренос терминал.Тоа може ефикасно да се прекине, заштита и управување со оптички кабел.Тоа е неопходна опрема во мрежата за пренос.На 4-core FTTH оптички влакна дистрибуција кутија содржи 4 порти на FTTH гранка кабли; една во/од кабел и 4 во/од закажување кабли.На оптички влакна терминал ѕид-монтирани делница кутија усвојува нови материјали, кои се цврсти и издржливи, влијание-отпорни, отпорни на корозија, запечатени и водоотпорен, безбеден и се грижи-слободни.Големина : 180 * 110 * 40mm, мал и лесен, едноставен, изградба и лесно ракување.Тоа е погоден за дистрибуција рамка на оптички кабел и оптички комуникациска опрема.Преку адаптер во дистрибуцијата кутија, оптички сигнал е предводена од страна на оптички скокач да се реализира на оптички жици функција.за заштитна поврзување на оптички кабли и дистрибуција на кабел.Тоа е, исто така, за оптички влакна терминал точка во оптички влакна пристап до мрежата.погоден за голем број на употреба сценарија : внатрешна, дрво, ѕид, виси род,FTTH влакна на домот. 1. Име на производ : 4-core FTTH оптички влакна дистрибуција кутија. 2. Материјал : ABS КОМПЈУТЕР. 3. Големина; 180 * 110 * 40мм. 4. Отпорност на надворешни сили; поголема од 500 N. 5. Заштита ниво : IP65. 6. Користење на сосема нов материјал, издржлив, отпорност, отпорен на корозија, запечатени и водоотпорен, безбеден и се грижи-слободни. 7. Таа е погодна за поврзување на жици оптички кабел и оптички комуникациска опрема.Преку адаптер жици кутија, оптички сигнал е предводена од страна на оптички скокач да се реализира на оптички жици функција.Тоа е погоден за заштитни поврзување на оптички кабли и дистрибуција на кабел.Тоа е исто така погоден за оптички влакна терминал поени во оптички влакна пристап до мрежата.Погоден е за повеќекратна употреба сценарија : внатрешна, мулти-слој, ѕид-монтирани, пол-монтирани, нови и Стари приклучок, FTTH влакна на домот. 8. Пакет содржина; 1x4 core FTTH оптички влакна дистрибуција кутија; 4 SC оптички влакна конектори; монтажа додатоци.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите