.

.

BlueRigger Дигитален Оптички Аудио Toslink Кабел (15FT, Оптички Влакна Мозок,-Ѕидот CL3 Оценет, 24K позлатени) - Компатибилен со Домашен Театар, Звук Бар, ТВ, Xbox, Playstation PS5, PS4

BlueRigger Дигитален Оптички Аудио Toslink Кабел (15FT, Оптички Влакна Мозок,-Ѕидот CL3 Оценет, 24K позлатени)

мислење на клиентот:

DEN 1814.40
Достапност
Во достапна форма

УНИВЕРЗАЛНА COMPATIBILTY : Blue Rigger оптички аудио кабел е компатибилен со Soundbar, Домашен Театар, HDTV, Конзоли за игри (Xbox, PS4 и др.), Blu-Ray Плеер, DVR, DAC, Аудио Процесор, Приемник/Preamp итн.Компатибилен со Toslink, S/PDIF и оптички пристаништа.ЦВРСТА КОНСТРУКЦИЈА : Прецизност-полиран 24 K Злато позлатен оптички конектори за оптимален пренос на сигнал и отпорност на корозија.Ова го штити против RFI & EMI пречки.Слим конектор дизајн, овозможува сит и лесно се вклопуваат во вашиот уред.ИЗДРЖЛИВИ И БЕЗБЕДНА ВРСКА : Лесни, флексибилни високо квалитетни ПВЦ јакна за долготрајна употреба.Овој кабел доаѓа со отстранлив гума совети за заштита на конекторите од прашина и го спречува оксидација.ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме отстранете ја заштитната маска пред употреба.CL3 оценет за во ѕид инсталации.ИЗВОНРЕДНО ЗВУК : Кристално јасна мулти-канален сараунд звук, некомпресирани PCM аудио, компресирана 5.1 да 7.1 опкружувачки звук системи (Dolby Digital Plus DTS-HD, ADAT & LPCM).Тоа дава голема јасност и богата аудио искуство за уживање игра ноќи и гледање филмови.ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА : Blue Rigger кабли се поддржани од страна на Доживотна Гаранција и НАС-врз основа на поддршка на корисниците.Поврзете Звук Барови, Blu-ray Плеери, Конзоли за игри со SPDIF / Toslink порта на вашиот домашен театар.Blue Rigger Toslink кабел испорачува висок квалитет кристално јасен звук.Динамички синхронизирани аудио струи.Искуство на целосниот потенцијал на вашиот Дом Кино и Hi Fi систем.CL3 оценет за Во ѕид инсталации.Blue Rigger Премиум Toslink кабли имаат Тенок Алуминиум Легура Школка, кој се вклопува во tightest агли.Оган-отпорни ПВЦ Јакна, и availablility во должина од 15ft, 25ft, 35ft & 50ft направи Blue Rigger CL3 Оценет кабел идеален за во-ѕидот инсталација.Обезбедува цврста врска.Отстранлив Гума Совети за заштита на кабел завршува.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите