.

.

Eni (GEAR85140CLSIN) 85W-140 Мото Опрема Масло - 1 Литар

Eni (GEAR85140CLSIN) 85W-140 Мото Опрема Масло - 1 Литар

мислење на клиентот:

DEN 103.92
Достапност
Во достапна форма

Своите анти-носат карактеристики заедно со хемиска стабилност и оксидација отпор држи лежишта и опрема заби во оптимална состојба и дозволи долго се исцеди интервали.Нејзините antirust својства ефикасно ги штити брзини и лежишта против ' рѓа и корозија; дури и кога влага е присутна Нејзиниот висок индекс на вискозитет гарантира дека подмачкано делови работат правилно во текот на еден широк температура опсег.API-GL-4 & GL-5. Одобрени од страна на : Moto Guzzi.Eni Опрема Масло 85w-140 е опрема масло специјално развиени за да се натопи преноси на мотоцикли, и механички брзини и средно дискови.Тоа е ЕП Екстремен Притисок карактеристики за повеќе тешки услуга услови.Се препорачува во сите менувачи и завршни дискови, за кои производители пропишува мотор масла или опрема масла на API GL-4 или GL-5 перформанси ниво.Одобрени од страна на : Moto Guzzi.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите