.

.

Lovejoy 69790437703 HERCUFLEX FX Серија 37703 FX 1.5 S Челик Цврсти Центар, 27 мм Понесе, 83.5 mm OD, 8 mm x 3.3 мм Keyway, 49.3 mm Должина Преку Создаден

Lovejoy 69790437703 HERCUFLEX FX Серија 37703 FX 1.5 S Челик Цврсти Центар, 27 мм Понесе, 83.5 mm OD, 8 mm x

мислење на клиентот:

DEN 7326.72
Достапност
Во достапна форма

Обвиткан завртки.Совршеност понесе и вртежен момент капацитет. 1.5° на неусогласеност на опрема мрежа.Подобрена fastener отпорност на корозија.Напредни печат дизајн интензивирање на загадување на отпор.На Hercuflex спојка има зголемување на номиналниот вртежен момент, поголеми максимална понесе големина и подолг живот.Тоа е заменлива со стандардни AGMA страната интерфејс.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите