.

.

Lovejoy 69790442346 HERCUFLEX FX Серија 42346 FX 4S Челик Цврсти Центар, Од 3-5/8 се Роди, 8.10 OD, 7/8 x 7/16 Keyway, 4.75 Должина Преку Создаден

Lovejoy 69790442346 HERCUFLEX FX Серија 42346 FX 4S Челик Цврсти Центар, Од 3-5/8 се Роди, 8.10 OD, 7/8 x 7/16

мислење на клиентот:

DEN 1192.80
Достапност
Во достапна форма

Обвиткан завртки.Совршеност понесе и вртежен момент капацитет. 1.5° на неусогласеност на опрема мрежа.Подобрена fastener отпорност на корозија.Напредни печат дизајн интензивирање на загадување на отпор.На Hercuflex спојка има зголемување на номиналниот вртежен момент, поголеми максимална понесе големина и подолг живот.Тоа е заменлива со стандардни AGMA страната интерфејс.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите