.

.

МИКЕЛАНЏЕЛО 8 Инчен Тава Nonstick, Мала Тава со Капак, Омлет Пан Nonstick со Керамички Слој, Nonstick Тавата со Капак, Керамичка Тава со Стаклен Капак, Не Држи Фрај Пан, Сина

МИКЕЛАНЏЕЛО 8 Инчен Тава Nonstick, Мала Тава со Капак, Омлет Пан Nonstick со Керамички Слој, Nonstick Тавата

мислење на клиентот:

DEN 381.12
Достапност
Во достапна форма

УЛТРА НЕ-СТАП ПЕРФОРМАНСИ на Овој nonstick skillet е обложена со супериорен керамички што го прави доволно издржливи и навистина nonstick.Храна слајдови право надвор од nonstick пан за оптимални готвење.Расчистување е само бриз.МУЛТИ-ЦЕЛ МАЛИ SKILLET - Овој мал не држи пан е обично се користи за да се фрај јајце, бифтек, филе, направи omelettes или sauting зеленчук за гарнир.Тоа е идеален за здраво готвење со помалку масло.PFOA - бесплатно, кадмиум и олово-слободни.Се ЗАГРЕЕ БРЗО и РАМНОМЕРНО - Овој мал плех со трајни напредни легура дното обезбедува подобри перформанси дури и греење и да искриват-отпор.Се препорачува да се користи на ниска до средна топлина за одржување на најдобрите nonstick перформанси.ГОЛЕМА НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК РАЧКА - Овој мал фрај пан е дизајниран со долг од нерѓосувачки челик се справи со која е одлична за контрола, лесно да се движи, и останува кул кога готвење.Нерѓосувачки челик се справи може да се спротивстави на висока температура за готвење, рерна безбедно до 450°F. КОРИСЕН ДИЗАЈН СТАКЛЕН КАПАК - транспарентни стаклени капак на овој nonstick пан ти овозможува да се провери готвење напредок, додека за заклучување во вкусот и хранливите состојки, која ви помага да се поздраво и подобро дегустација на храна.Симпатична Големина и Практични - мала тава погоден за пржени јајца и несакани јадења.Напредни Слој - Дијамант исполнет nonstick обложување за подобро готвење перформанси.Долго не ' Рѓосувачки Челик Рачка - Удобни за контрола, да ги задржи на ладно додека готвење, и безбедно да се користи во рерна.Капак им Помага на Вашиот готвење - јие преку стакло капак ти овозможува да се провери готвење напредок, додека за заклучување во вкус.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите