.

.

Црвен Ѓавол LC150RD12 Оган Запре Пломби, 9 мл., Црвена, Случај на 12

Црвен Ѓавол LC150RD12 Оган Запре Пломби, 9 мл., Црвена, Случај на 12

мислење на клиентот:

DEN 292.56
Достапност
Во достапна форма

Се придржува до Најчестите Изградба на Безбедни За Употреба Со Повеќето Пластика.Се проширува До 10x Оригинална Големина.Нема Намалување во Повеќето Апликации.Paintable во Целост да се Излечи со Не-Растворувач Бои.Блага Латекс Мирис.Вода Да Се Исчисти.VOC во Согласност.Големина Име : 12 Пакет ОГАН ЗАПРЕ LC150 RD Пломби е разноврсна intumescent производ наменет за firestopping широк спектар на апликации во мали комерцијални или групирани станбена изградба.Тоа печати пенетрација отвори против ширењето на оган, чад, гасови и вода.LC150 RD обезбедува до 2 час оган оценка за типичен услуга penetrations низ бетон или дрво подови, бетон, ѕидарија и гипс одбор ѕидови.LC150 RD е, исто така, acoustically тестирани, покажувајќи одличен звук слабеењето својства.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите