.

.

AYIYO Децата Пелена Здолниште Шорцеви 2 во 1 Водоотпорен Спиење Кревет Облека за Медиокритет Обука 0-8 Години

AYIYO Децата Пелена Здолниште Шорцеви 2 во 1 Водоотпорен Спиење Кревет Облека за Медиокритет Обука 0-8 Години

мислење на клиентот:

DEN 310.80
Достапност
Во достапна форма

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. ★★Материјал : Надворешен слој-памук; Средниот слој-100% TPU Водоотпорен материјал; Внатрешниот слој - 82% памук, 18% полиестер.Увезени.Памук обвивка.Се повлече На затворање. ★★Широк еластична корселезадржи бебето стомак топло во спиење,даде поголема удобност на бебето е бел, удобно и еластичен. ★★Копчето дизајн : Две копчиња на дното се спречи крпа од вртење додека има да соба за бебето за да се движат. ★★Водоотпорен и Абсорбента : TPU водоотпорен слој направи овие обуки водоотпорни панталони, кои ви даваат мир на умот да се исчисти од хаос. ★★Инстант апсорпција, дише, не флуоресценција.Бебето може да се претвори во текот 360°по волја, не мора да се грижите за мокрење на ватенка и листови. ★★Одличен избор, дури и за најчувствителните типови на кожа, нашето бебе пелена бустери се многу абсорбента и да помогне во одржување на добри услови, така што на вашето бебе е сува, удобен и спиење во текот на ноќта.Големина на : (прибл.) / Должина : 13.78 инчен, Половината 6.69 инчен, Целна возраст : 0-4 години.Должина : 17.72 инчен, Половината 7.09 инчен, Целна возраст : 4-8 години.Карактеристики : Од Најважните Додатоци За Сите Нови Мајки И Татковци, А Не Обратно.Сакате да го зачувате вашето бебе чист и удобен каде и да одите?Дали сте во потрага за удобен и висок квалитет на менување на подлога?Тогаш овој Удобен децата пелена здолниште е сè што сте биле во потрага за Водоотпорен и Абсорбента : TPU водоотпорен слој направи овие обуки водоотпорни панталони и да помогне да се одржи многу течност.Тие се совршен за користење во процесот на пелена ќе се движи околу ногата област што доведува до повеќе несреќи секоја вечер.Материјал : Надворешен слој-памук; Средниот слој-100% TPU Водоотпорен материјал; Внатрешниот слој - 82% памук, 18% полиуретан Ноќно Анти-Bedwetting Обука Здолниште кои не се меша со бебе движења.Мека и Дише : Овие пелена панталони се меки и дише против млади и нежна кожа.Нашите напредни пелена бустер изградба карактеристики на пената-базирани материјал, дека се чувствува како кадифе на кожата и ја прави влага пред тоа се измолкнува на пелена.Двојно Широк Еластична Бенд : Двоен Широк Еластична Бенд даде поголема удобност на бебето е стомакот, удобно и еластичен.Копчето дизајн : Две копчиња на дното се спречи крпа од вртење додека има да соба за бебето за да се движат.СУПЕР УДОБНОСТ : Нашата напредна пелена бустер изградба карактеристики на пената-базирани материјал, дека се чувствува како кадифе на кожата и ја прави влага пред тоа се измолкнува на пелена.ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : На трајни quilted двоен слој винил е 100% водоотпорни, и лесно може да се избриша се чистат со влажна крпа за да се задржи вашата менување област микроб-слободни.Одличен избор, дури и за најчувствителните типови на кожа, нашето бебе пелена бустери се многу абсорбента и да помогне во одржување на добри услови, така што на вашето бебе е сува, удобен и спиење во текот на ноќта.Спецификации : Тип : Деца Пелена Здолниште Шорцеви Материјал : Надворешен слој-памук; Средниот слој-100% TPU Wate.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите