.

.

Скарлет Quince AUD015lg Кардинал Grosbeak од страна на Џон Џејмс Audubon Смета Крстот Бод на Табелата, Големи Димензии Симболи

Скарлет Quince AUD015lg Кардинал Grosbeak од страна на Џон Џејмс Audubon Смета Крстот Бод на Табелата, Големи

мислење на клиентот:

DEN 767.76
Достапност
Во достапна форма

Премиум смета крстот бод шема (конец и ткаенина не се вклучени). 309 x 383 бода; за 17" x 21" (на 18-count ткаенина-се препорачува). 139 бои (мапираа за DMC конец); користи цврсти и помеша конец бои.Црна и бела шема печатени на тешки светла бела хартија, серпентина обврзани да лежи рамно.Сликата покажува stitched резултати, не оригинални уметнички; Целата крстот само бод; нема backstitching.Некој смета крстот бод шема на еден пар на кардиналот grosbeaks (обично сега позната како северна кардинали).на гранки од дива бадемово дрво.Машки е светла црвена боја и duller-обоени женски има црвеникаво-акценти.Позадината не е stitched и моделот е дизајниран за бела ткаенина.Ние исто така нудиме на машки и женски одделно како AUD015-D и AUD015-D2. (в. 1830).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите