.

.

Crayola Обоени Моливи, Боење Материјали, 24 Count

Crayola Обоени Моливи, Боење Материјали, 24 Count

мислење на клиентот:

DEN 71.76
Достапност
Во достапна форма

CRAYOLA ОБОЕНИ МОЛИВИ : Ова боја, молив сет карактеристики 24 presharpened Crayola Обоени Моливи во класичен бои.УЧИЛИШТЕТО ОБЕЗБЕДУВА : Ова боја молив во собата е популарен на назад на училиште листи, и обновливи складирање кутија го прави лесно да се чува во ранци, гардероби или клупи.COLORING BOOK ПРИДРУЖНИК : Пар овие Presharpened Обоени Моливи со Crayola Боење Книги (се продава одделно) за одлично спакуван подарок идеја.БЕЗБЕДНО И NONTOXIC : Доверливи безбедно и nontoxic уметност резерви за училницата, како и at-home занает соби!.Уметноста материјал на избор.Совршен за на училиште, проекти и детали работа.Бренд можете да им верувате. 24 пре-наострен долго обоени моливи дека се силни и издржливи. 24 светли, ладни бои со мазна се утврдат.Пред-наострен Crayola Обоени Моливи се дизајнирани да бидат долготрајни, така што секој проект се постигнува храбра, енергична боја!Од боење книги да занаети и училишни проекти, ќе сакате се да ги задржи овие суштински уметност алатки на рака на сите времиња!Се спарите со некој Crayola coloring book (се продава одделно) за одлично спакуван подарок идеја.Избрана бои вклучуваат Црвена, Портокалова, Златна Жолта, Жолта, Жад Зелени, Зелената, Аква Зелена, Небо Сина, Светло Сина, Сина, Виолетова, Магента, Розова, Праска, Тен, Светло Кафена, Кафена, Црна, Сива, Бела и повеќе!Безбедно и nontoxic, оваа боја молив сет е идеален за возрасни и деца на возраст од 5 и до.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите