.

.

uxcell Флуор Гума O-Прстени, 11mm OD 7.2 mm ID 1.9 mm Ширина FKM Печат Заптивка за Машини Водовод, Зелена, Пакување од 20

uxcell Флуор Гума O-Прстени, 11mm OD 7.2 mm ID 1.9 mm Ширина FKM Печат Заптивка за Машини Водовод, Зелена, Пакување

мислење на клиентот:

DEN 263.76
Достапност
Во достапна форма

[Size] - 11mm(0.43 Инчи) OD, 7.2 mm(0.28 Инчи) ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 1.9 mm(0.07 Инчи) пресек со Дијаметар. [Предност] - Трајни флуор гума со отпорност на топлина, масло, стареење, абразија, озон, гориво и хемиски; Силна запечатување и добра airtightness. [Функција] - О-прстен круг во крос-дел да се обезбеди печатот помеѓу цилиндрични се преклопуваат површини.Тие најчесто се гледа во мотори, прирабници, вентили и така натаму. [Примена] - Флуор гума О-прстен овозможува запечатување и го спречува протекување за широк спектар на апликации, како што се водовод, машини, хидраулични и пневматски поправки, итн. [ЗАБЕЛЕШКА] - ве Молиме потврдете бараната големина и материјал пред да ги купите, и да ја инсталирате тоа на право место.Тие се кружни со кружен пресек.Наменета за широк спектар на запечатување апликации.Флуор гума О-прстен најчесто се обезбедува гас и течност запечатување меѓу преклопување на парење површини на цилиндрите и најчесто се гледа во чешми, прирабници, вентили и сл.Ве молиме потврдете го бараната големина и материјал пред да ги купите, и да ја инсталирате тоа на право место.Флуор гума O-прстени, генерално, не се отпорни на ниски температури.Издржливи флуор гума со отпорност на топлина, масло, стареење, абразија, озон, горива и хемикалии; Силна запечатување и добра airtightness.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите