.

.

EAI AS568 О'Ring Печат #445 (Пакување од 3) ID: 8 CS: 1/4 Buna-N 70A Durometer 8x8 1/2x1/4 Нитрилна Гума Oring

EAI AS568 О'Ring Печат 445 (Пакување од 3) ID: 8 CS: 1/4 Buna-N 70A Durometer 8x8 1/2x1/4 Нитрилна Гума Oring

мислење на клиентот:

DEN 239.28
Достапност
Во достапна форма

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!Нитрилна Гума O-Прстени : Нашите високо-квалитетни гума О-прстен е многу лесен за употреба, обезбедување на сигурен начин да се поврзете делови и може да се користи за да се запре несаканите течности тече надвор од цевка прирабница и зглобовите, водовод, машини, хидраулични и пневматски поправки.Тоа овозможува безбеден начин да се поврзете делови, спречување на контакт помеѓу метали и имаат добар отпор.Висок Квалитет и Еколошки Материјал : се направени од Добри механички својства и висока отпорност на абење комерцијални одделение нитрилна гума (NBR, Buna-N) материјал кој не е лесно да се раскинат, освен, голема вода и масло на корозија, висока температура отпорни, носат-отпорни, трајни, и долг животен век.Широк Апликации : Нитрилна гума е најстариот широко се користи О-Прстен материјал во светот, кој е одличен за водовод и авто поправка, A/C колектор, гаражи, работилници, автомобилската, брод, RV инсталации, одржување на електрични апарати, лежишта, пумпи, pulleys, итн.Издржлив и Лесен за Користење : Мек и флексибилен о прстен изградба прави овие o прстени повеќе отпорни на корозија, висок притисок, висока температура и да се носат, лесно да се инсталира и ги исполни речиси сите ваши потреби.Внатрешен Дијаметар : Тие се кружни, круг во крос-дел.На гума е 8.5" надворешен Дијаметар, 8" Внатрешен Дијаметар, 0.25" пресек со Дијаметар.Гума O-прстени се од суштинско значење за автомобилска, брод, RV жици, притисок за миење, филтер, пумпа, вода црево, и одржување на електрични автомобили, механички, и многу повеќе.Тоа може да се користи за да се печат вентили, заштити или да ги покрие дупките, и заштита на кабли или жици од остри агли или рабовите на firewall-и метални панели.Тоа има добри механички перформанси со отпорност на вода, повеќето основни масла, масла, а некои горива.Тоа е изработен од мека и издржливи гума и тоа е способни да се справат со високи притисоци од хидраулични компоненти.Функција : Дизајнирани за употреба во широк спектар на запечатување апликации.Добри механички својства и висока отпорност на абење NBRIt е суштински дел за поправка продавница, електричар, водоводџија, а нашиот дом.Добра отпорност може да се обезбеди долгорочна употреба.Спецификација : Материјал : Висок Квалитет Нитрилна Rubber Color : Black Size : 8.5" Надворешен Дијаметар, 8" Внатрешен Дијаметар, 0.25" Пресек Со Дијаметар.Пакетот Вклучува : 3 Pieces Widely користи за притисок за миење, филтер, пумпа, вода црево, водоводни цевки, гаража одржување, автомобилот механички и многу повеќе.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите