.

.

uxcell 5/16-18x20mm Навој Вметнете Ореви Хексадецимален Штекер Диск за Дрво, Мебел 80pcs

uxcell 5/16-18x20mm Навој Вметнете Ореви Хексадецимален Штекер Диск за Дрво, Мебел 80pcs

мислење на клиентот:

DEN 502.56
Достапност
Во достапна форма

[Големини] Внатрешната Нишка Големина : 5/16"-18; Надворешен Навој Дијаметар : 13mm / 0.51"; Вкупна Висина : 20mm / 0.79"; Глава Дијаметар : 14mm / 0.55"; Хексадецимален Штекер Ширина : 8mm / 0.31". [Материјал] изработена од јаглероден челик, боја поцинкуван површински третман, висока цврстина, и добра отпорност на абење, внатрешниот хексагонални приклучок, мазна. [Апликации] Погоден за поврзување и прицврстување на различни објекти, често се користи во мебел кабинети, гардероби, како и поврзување плочи.Добар ефект на мебел комбинација.Пакет Содржина : 80pcs x Навој Вметнете Ореви. [Предност] Внатрешна хексадецимален главата со прирабница, рамномерно истакна на внатрешниот и надворешниот заби, а структурата се стабилни.На страната има за позиционирање функција и е инсталиран на површината на поврзување на површината. [Инсталација] Направи дупка помала од надворешниот дијаметар на 0.2-0.5 mm и заклучување орев со хексадецимален клуч.Зголемената дупка не треба да биде поголем од надворешниот дијаметар на нишката.Кога орев е заклучен, некои дрво, лепак може да се примени до надворешниот забите, за да се направи прицврстување ефект е добро.Тоа е еден вид на орев произведени од страна на јаглероден челик умре-кастинг или фалсификување на процесот.Тоа што има внатрешни и надворешни теми.Внатрешната темата е главно одговорна за авто-заклучување дрво.Општо земено, тоа е стандард, механички конец, кој е погоден за поврзување со други стандардни навој сврзувачки елементи.Главно се користи за спроведување на дрвен материјал, зголемување на начин на дрво иконата за заклучување, погоден за дрвени предмети, како на пример цврсто дрво, и има добар ефект во комбинација на високо-крај мебел.Ние имаме различни големини на ореви кои може да се купат во зависност од вашите потреби.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите