.

.

100Pcs Жица Вметнете Тема М4 Helicoil Тема Поправка Нерѓосувачки Челик SS304 Тема Вметнете Извиткани Жица Вметнете Спирален Вметнете Асортиман Спирален Тема Insert (М4*0.7 * 1.5 D)

100Pcs Жица Вметнете Тема М4 Helicoil Тема Поправка Нерѓосувачки Челик SS304 Тема Вметнете Извиткани Жица Вметнете

мислење на клиентот:

DEN 222.96
Достапност
Во достапна форма

ГОЛЕМА ЕЛАСТИЧНА НУДИ ПОДОБРИ ПЕРФОРМАНСИ : Поради одредени еластичност, нишка вметнете може дури и оптоварување дистрибуција на секоја нишка, елиминирање на теренот и забот отстапување помеѓу завртка и завртка дупка, и ги апсорбираат вибрациите, на тој начин зголемување на завртката тема врска сила и замор отпор.ЗАЈАКНУВАЊЕ на ВРСКАТА : Овие челик тема инсерти кои се користат во мали сила материјали како алуминиум, магнезиум, може да се избегне тема штета и да добијат добра конекција перформанси, за да се подобри врската сила и да се подобри врската состојба.ЛЕСЕН ЗА РАКУВАЊЕ И ОДРЖУВАЊЕ : Овие Спирален Тип Thread Поправка Инсерти се лесни за одржување, инсталирајте нишка ја вметнете во некоја штета завртка дупка, а потоа на завртката дупка може да се користи како нормален, со цел да се избегне работа-парче загуба.ОДЛИЧНА АЛАТКА ЗА ВАС : Овие Спирален Серпентина Жица Тема Инсерти се користи за дела за кои се бара чести отстранување, тоа во голема мера може да го подобри услугата живот и носат-отпор на завртка тема.АНТИ-ЛАБАВА ВНЕСУВА : Тоа може да се спречи со завртки од добивање лабава,особено да се користат за производи кои бараат висок коефициент на осигурување.Челик тема внесува да може ефективно да се подобри завртка конекција, значително подобрување на сигурноста.Се користи во сите видови на ниската јакост на материјали, нишка внесува во голема мера може да се подобри отпорноста на абење перформанси на завртка конекција, и да се избегне тема штета.Карактеристики : Челик тема инсерти кои се користат во мали сила материјали како алуминиум, магнезиум, може да се избегне тема штета и да добијат добра конекција перформанси, за да се подобри врската сила и да се подобри врската состојба.Се користи за дела за кои се бара чести отстранување, тоа во голема мера може да го подобри услугата живот и носат-отпор на завртка тема.Бидејќи на одреден еластичност, нишка вметнете може дури и оптоварување дистрибуција на секоја нишка, елиминирање на теренот и забот отстапување помеѓу завртка и завртка дупка, и ги апсорбираат вибрациите, на тој начин зголемување на завртката тема врска сила и замор отпор.Тоа може да се спречи со завртки од добивање лабава,особено да се користат за производи кои бараат висок коефициент на осигурување.Лесен за одржување, инсталирајте нишка ја вметнете во некоја штета завртка дупка, а потоа на завртката дупка може да се користи како нормален, со цел да се избегне работното парче на косата.Спецификација : Материјал : не ' Рѓосувачки челик 304 Големина (внатрешен дијаметар*инсталиран на теренот*инсталиран должина) М4*0.7*1.5 D, 100pcs; М4*0.7*2 D, 100pcs; М4*0.7*2.5 D, 100pcs; М4*0.7*3 Г, 100pcs; Тежина : 14g~40g / 0.5 oz~1.4 оз (прибл.) Пакет листа : 1 постави * Навој Внесува Забелешка : Инсталиран должина= #D значи # x дијаметар, на пример, М4*0.7*1 D е инсталиран должина = 1 D = 1 x 4 = 4mm.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите