.

.

Cressi Мажи и Жени' Целосна Пред Zip Wetsuit за Пливање, Нуркањето, Нуркање | Lido Долго: Дизајниран во Италија

Cressi Мажи и Жени' Целосна Пред Zip Wetsuit за Пливање, Нуркањето, Нуркање | Lido Долго: Дизајниран во Италија

мислење на клиентот:

DEN 2038.80
Достапност
Во достапна форма

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Целосна wetsuit за мажи направени во квалитетот Neoprene материјал кој се задржи топло, идеален за нуркањето, нуркање и други водни активности.Направен во двојно-наредени Neoprene дебели 2 мм за издржливост и топлина.Одлична Core-Затоплување способност.Квалитетот YKK патент за издржливост.Пред zip влез прави лесно donning и doffing.Поради anatomic намалувања секогаш е удобно се вклопуваат.На wetsuit треба да одговара adherent, како втора кожа, за да се овозможи мала количина на вода за да ви држи топло во вода.Се однесуваат на големината на табелата за да се добие приближно повеќето соодветна големина за вас.Ако купени големина не се облекуваат правилно, тоа е можно да се промени.На wetsuit станува помек кога е влажно.На Lido Долго Човекот е дизајниран во Италија од страна на Cressi и направени во Азија.Cressi е бренд пионер во нуркање, нуркањето и пливање опрема уште од 1946 година. Лесно-влез пред патент поставеност го прави Lido Долго напор да се стави на и полетување.Тоа е совршен за нуркањето, нуркање во тропски води, пливање, сурфање и други активности.Високо флексибилен 2 mm Neoprene и додворувања намали согласува лесно да повеќето тело форми за одлично се вклопуваат.Пред Zip овозможува олеснување на donning и doffing.YKK патент затворање.Тоа го штити телото од УВ зраци, гребнатини и медузи.На wetsuit треба да одговара adherent, како втора кожа, за да се овозможи мала количина на вода за да ви држи топло во вода.Се однесуваат на големината на табелата за да се добие приближно повеќето соодветна големина за вас.Ако купени големина не се облекуваат правилно, тоа е можно да се промени.На wetsuit треба да се носи влажно за обидат бидејќи neoprene станува помека.Модели за маж и жена имаат различни анатомски намалувања за совршено се вклопуваат и да се обезбеди слободно движење.На Lido Долго е дизајниран во Италија од страна на Cressi и направени во Азија.Cressi е бренд пионер во нуркање, нуркањето и пливање опрема уште од 1946 година.Производот е опфатен со 2-година ограничена гаранција.Лесно-влез, пред патент поставеност на Lido го прави напор да се стави на.Тоа е совршен за нуркањето, нуркање во тропски води, пливање, сурфање, и други активности.Високо флексибилен 2 mm Neoprene и додворувања се намали во согласност лесно да повеќето тело форми за одлично се вклопуваат.Отсуство на шевовите под оружје спречува упадот на вода.Ткаенина намалувања се анатомски и за мажите и жените.Нозете и ракавите се заврши со едноставна, економски и сигурен Overlock ткаенината.Лесно-влез пред патент поставеност го прави Lido Долго напор да се стави на и полетување.Исто така, им овозможува олеснување на donning и doffing.Тоа е совршен за нуркањето, нуркање во тропски води, пливање, сурфање, и други активности.На wetsuit треба да одговара сит, како втора кожа, за да се овозможи мала количина на вода за да се задржи топло во вода.Shorty wetsuit опфаќа торзото и дел на рацете и нозете, што го прави идеален за потоплите температурни средини.Тие се спречи прегревање додека надвор од водата, додека, исто така, обезбедување на термичка заштита на јадро, додека во вода.Shorty, исто така, е одлична алатка за да се заштитат себе си од сонца штетните зраци.Целосна wetsuits покрие поголемиот дел на телото од вратот до глуждовите.Тие се идеални за кулер средини, како и за оние кои ќе бидат во вода за подолго време.Целосна wetsuits исто така заштита на поголема површина на кожата од подводниот средина како што се убоди и гребнатинки.Личен избор е исто така фактор на одлучување.Целосна wetsuit може да се користи на топол ден доколку корисникот сака додаде заштита на рацете и нозете.Нејзините сите за безбедност и удобност.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите