.

.

Нуркање Светилка,ZHUVATAR 6000 Лумен Водоотпорен Нуркање Факел,Батерија Нуркање се Нурне Светла Подводни LED Светло,Подводни Светилки со 26650 Батерија и Полнач за Под Вода

Нуркање Светилка,ZHUVATAR 6000 Лумен Водоотпорен Нуркање Факел,Батерија Нуркање се Нурне Светла Подводни LED

мислење на клиентот:

DEN 888.00
Достапност
Во достапна форма

【Супер Светло Светло】 Нуркање светло подводни користење XHP70.2 чипови, на максимална излезна светлина може да стигне до 6000 lumens.На нуркање и нуркањето опрема светло подводни светилки може да биде оу observ до 70 метри.Па нуркање светло ви обезбедува ултра-светли светлина кога подводни нуркање. 【Моќен Капацитет на Батеријата】 Со 5000m Ah 26650 моќен капацитет литиум јон, се нурне рефлектори висока lumwns може да се користи за до 12 часа.Нуркање светло подводни со батерија водоотпорен батеријата обезбедува подолг век на батеријата.така можете да ја дополните повторно и повторно.Подводни светилка може да биде лесно да го користите, ќе кликнете на страната switch за да го вклучите или кружете низ висока светлина. 【IPX8 Водоотпорен Светло】 Сигурен светло се нурне светлина е неопходен придружник за опрема за нуркачите, професионална опрема за нуркање прибор погодни за нуркање опрема и нуркањето ентузијасти.Идеален отворено нуркање се нурне светло за нуркање, пливање, лов, планинарење, едрење, спелеолошки, кампување, и семејството.Ако се користи на земјата, тоа е уште водоотпорен од повеќето нуркање рефлектори. 【Солиден и Издржливи】 Направен од висок квалитет на алуминиум алуминиумски материјал, со анти-носат слој и зајакнато стакло леќа, водоотпорен, shockproof, нула-доказ, и капка-доказ, осигурувајќи дека водоотпорен рефлектори нуркање светлина може да функционира нормално во вода и на отворено. 【1-Година се Грижи Слободен Гаранција】 се Нурне светла нуркање рефлектори висока lumens светлина provdes до 1 година производот замена Гаранција.Ако за било која причина производ да престане да работи, ние ќе го замени вашиот производ за слободни.ZHUVATAR нуркање фенерче е професионална и светла подводни рефлектори со моќни функции и IPX8 водоотпорен оценка.Тоа е овозможено од една 26650 литиум-јонска батерија и е опремен со прилагодливи lanyard.Удобен една рака операција копчето обезбедува лесен операција над и под водната површина.Многу погодна за нуркање, риболов, нуркање, пливање, планинарење, едрење, спелеолошки, кампување, итн.Ве молиме имајте во предвид : ние препорачува користење на USB интерфејс за Čharge светлото.Ние не препорачуваме користење на Ѕид Čharger / или други адаптери да Čharge светлото.Ако морате да го употребите Ѕид Čharger да Čharge светлото, ве Молиме бидете сигурни дека нивните v0ltage е под 5 V,во Спротивно тоа ќе го оштети вашиот светло.подводни светло за нуркање се обезбеди висок квалитет и супер светол со максимална излезна осветленоста на 6000 lumens функција, обезбедување на супер светло неутрален бела светлина, што ќе ви овозможи да уживате во појасна визија кога нуркање.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите