.

.

Принстон Тец Сектор, 5 (550 Lumens)

Принстон Тец Сектор, 5 (550 Lumens)

мислење на клиентот:

DEN 1678.80
Достапност
Во достапна форма

Пакети Моќен 550 Лумен Зрак Со Практичноста На Пиштол Зафат.Еден Или Постојано Осветлување.Еден Од Преку Половина Се Повлече И Постојано На Преку Целосно Се Повлече.Четири C-Cell Батерии Се Минимизира Масовно Додека Обезбедување Од 24 Часа Од Горат Време.Нови Предизвика Switch Дизајн Е Лесен За Користење Со Гумени Ракавици На Рацете.Водоотпорен IPX8. Принстон Тец СЕКТОР 5 The Сектор 5 пакети моќен 550 лумен зрак со практичноста на пиштол зафат за еден или постојано осветлување.Четири C-cell батерии се минимизира масовно додека обезбедување од 24 часа од горат време.Новиот предизвика switch дизајн е лесен за користење со гумени ракавици на рацете; еден пристап на преку половина се повлече и постојано на преку целосно се повлече.Switch исто така, се заклучува надвор за да спречите случајно осветлување и батеријата истекува, додека во транзит или складирање.SPECIFICATIONSPOWER 550 Lumens LAMP Maxbright LEDBURN ВРЕМЕ 24 Hours BATTERIES 4 C-cell WEIGHT 650 Грама со гордост се направени во САД од 1975 година. Светлината прави нешто е можно.Тоа е симбол на надеж и иновации.Тоа е, исто така, секојдневно се неопходност за секој од backpackers на пожарникарите.За над 45 години, Принстон Тец ја турка границите на можноста, со сигурен, трајни светла кои сјај светла во секоја ситуација.Почнавме на дното на океанот.Нашата приказна започнува пред 40 години во Принстон, Њу Џерси.Бил Stephens беше водење на нурне продавница тој основана со неколку пријатели и удирање на часовникот во својот ден работа.Кога Законот е инженеринг фирма се обидел да се преселат на Stephens семејството на земјиште-заклучен Индијанаполис, далеку од Атлантскиот Океан, каде што тој сакаше да се нурне, Законот се откажете и да се фокусира на создавање на индустриски првиот автоматски се нурне тајмер, наречен Дното Тајмер.Принстон Тец беше роден.Доаѓа за воздух.Како што на пазарот е повеќе преплавен со евтини увозот, ние двојно надолу за во куќата на производот линија.Почнавме со нудење на Дното Светлина во виножито од бои.Тоа беше на 80-тите години, откако сите, па нуркачи беа возбудени за да одговара на нивните светлото на нивните wetsuit.Додадовме отвор за врвца, преработената пакување да вклучуваат батерии, и започна со продажба на нашите светло за спроведување на законот и пожарникари.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите