.

.

Електрични Ткаенина Ножици Батерија Cordless Ткаенина Shears со 2 тревите, Моќен Shearing Машина Алатка за Кожа Картон Хартија Бележник Занает Шиење DIY

Електрични Ткаенина Ножици Батерија Cordless Ткаенина Shears со 2 тревите, Моќен Shearing Машина Алатка за Кожа

мислење на клиентот:

DEN 1799.76
Достапност
Во достапна форма

【Лесно Сечење】MIFXIN електрични ножици со остар волфрам челик сечилото, моќни и лесно може да се намали преку ткаенина, кожа, тепих, метал, хартија, картонот, пластика, хартија за завиткување и повеќе.Одлично за занает проекти, сечење платно, dressmaking, шиење, quilting, scrapbooking или само отворање пакети. 【Cordless Ножици за Удобен & Безбедна Употреба】Cordless електрични ножици, без тежок глас да го метежот, овие електрични ножици нудат оптимална подвижност и ракување на работното место.Против пролизгување лепак рачка, едно-копче за да го отворите, многу лесен за употреба.Две меѓусебно батерии, што можат да работат континуирано, додека некој умен безбедносен прекинувач прсти држи безбедно да се спречи повреди.Практичен прилог на секој дом!. 【Лесни и Моќни】Електрична енергија ткаенина ножици е околу 0.7 lb, лесен и компактен, што го прави лесен за складирање и за носење. 2000 m Ah Литиум-Јонска батерија произведува доволно енергија за да се намали до 150 метри на тепих или 240 метри од картон (70 минути). 【БЕЗ Проблеми Прекинувач】го Замени вашиот ротари машина за шиење и други додатоци со нашите батеријата напојува тешки занает ножици.Две специјалност ножеви ќе ви овозможи да zip и snip преку било кој проект е голема или мала и лесно да се постигне прекинувач презема притисокот на crafter рацете.Ножици работа за левата рака и десната рака на корисниците. 【Мулти-Машина Алатка】Наша моќ режа поставите доаѓа со две сечива, полнач, литиум јонска батерија.Идеална алатка за сечење за сите видови на материјали, вклучувајќи : Платно, Теписи, Картон, Corrugate, Тексас, Ткаенини, Кожа, Пластика, Tarps, Позадина, Винил и други тенки материјали, вклучувајќи светлина калај - 0,3 mm дебелина.MIFXIN Електрични Ткаенина Ножици Shears Cordless Батерија Кожа Ткаенина Мулти-Машина Tool1. 2000m Ah Литиум-Јонска батерија управувани, лесни и лесен-за-користење ножици се способни за сечење на метал, тепих, винил тротоарите, картон, ткаенини и до 0,3 милиметри тенок едб/алуминиум sheeting!2. Ефикасна сечилото дизајн, компактни димензии и брзо сечење акција обезбеди напор контрола за крива и права линија за сечење.Одлично за широк спектар на апликации вклучувајќи хоби, занает, декорација и дизајн.3. Без комплицирани канапи да метежот или да се добие на начин, оваа електрични ножици нудат оптимална подвижност и ракување на работа е добро.4. Тоа е идеална алатка за сечење за сите видови на материјали, вклучувајќи : Платно, Теписи, Картон, Corrugate, Тексас, Ткаенини, Кожа, Пластика, Tarps, Позадина, Винил и така натаму.Заштеда на време и напор во сечење задачи сега!Како да се Промени Ножот?Чекор 1 : Притиснете го копчето backwards Step 2 : им Помогнам на машина со главата горе да се отстрани blade Step 3 : да се Отстрани машина глава-Електрични Scissors Step 4 : При замена на машина главата, притисни на машина главата нагоре-Електрични Scissors Specification Voltage : AC 110-220 VBattery капацитет : 3.6 V 2000m AHCharging време : 70min Use време : последните 2-3 hours No-оптоварување сечење фреквенција : 11000 RPMSize : 250 евра*150*100mm Package included1 x Електрични Ножици (батерија вклучени)1 x Charger2 x Режа Главата Blades Note : Сечилото е многу остро, не дозволувајте деца контактирајте со тоа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите