.

.

Idahone Парична Казна Керамика Острат Род (12, Црна Рачка)

Idahone Парична Казна Керамика Острат Род (12, Црна Рачка)

мислење на клиентот:

DEN 1053.60
Достапност
Во достапна форма

Од легендарниот Idahone Доверливи и се користат од страна на професионални и дома готвачи.Направени од високо алумина керамички со ронки оценка околу 1200-1500. Во близина на дијамант цврстина приноси извонреден сечење способност за совршен усовршувајќи резултат.Квалитетот се справува со се рака направена од хард рок јавор и доаѓаат со виси прстен.Извори и произведува во САД.Во Idahone, знаеме дека вашиот прибор за јадење е инвестиција—одржување на прецизност edge е од суштинско значење за зачувување на вашиот лопати за животниот век на употреба.Нашиот топ-of-the-линија, високо-алумина керамички нож sharpeners, керамички усовршувајќи прачки, клупа камења, и џеб sharpeners се дизајнирани да ја испорача на жилет-остар раб за било челик сечење имплементира од кулинарски, колекционерски, комунални и џеб ножеви да ножици, директно жилети, алатки и машини ножеви.Високо-алумина керамички има близина на дијамант цврстина, што го прави идеален избор за одржување на Јапонски или Европски стил ножеви во своите најостро и подготвени за строги барања за секојдневна употреба од страна дури и на повеќето остроумниот готвачи.Секој Idahone производ е извори и произведува во САД со супериорен во однос на материјалите и изработката.Нашите рачки и бази се рачно изработени со хард рок јавор или дабови и да дојде во неколку лесни-за-користење конфигурации.Без разлика дали сте почетник дома готвач, кулинарски hobbyist, или професионален готвач, нашите алатки чувајте ги вашите алатки во своите најдобри.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите